16 Şubat 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
734. Türk Dil Bayramı Etkinlikleri Başladı
10 Mayıs 2011 Salı 16:26

734. Türk Dil Bayramı Etkinlikleri Başladı

734. Türk Dil Bayramı Etkinlikleri Anadolu Öğretmen Lisesi Spor Salonunda gerçekleştirilen Özel Milli Piyango Karaman çekilişi programıyla başladı.

9 Mayıs 2011 Pazartesi günü gerçekleştirilen ve 734. Türk Dil Bayramı etkinliklerinin başlangıcı olan Milli Piyango çekilişi programına Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN ve eşi Hanımefendi Muhsine KAHRAMAN, Karaman Milletvekilleri Lütfi ELVAN, Mevlüt AKGÜN, Hasan ÇALIŞ, Belediye Başkan Yardımcısı H. Osman ÜNÜVAR, Cumhuriyet Başsavcısı M. Kemal ÇOKDİNÇ, Milli Piyango İkramiye Kontrol ve Çekilişler Dairesi Başkanı Ekrem GÜRSOY, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Sabri GÖKMEN, Vali Yardımcıları Bilal ÖLMEZ ve Yılmaz ŞİMŞEK, Daire Müdürleri, Milli Piyango Yetkilileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldılar.

TRT Anadolu kanalında canlı olarak yayınlanan Milli Piyango çekilişi öncesinde Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN katıldığı canlı yayın programında izleyicilere Karaman’ı tanıttı. Vali KAHRAMAN burada yaptığı konuşmada : “ Karaman bugün, Türk Dil Bayramı’nın 734.yılında geçmişiyle buluşmanın sevincini bir kez daha yaşıyor. Bu vesileyle Karaman, bugün geleceğine de yeni bir kapı açıyor. Bu sevinç, gönlünün sesini Türkçeyle dile getiren herkesin ortak sevincidir. Karaman, omuzlarında 4500 yıllık bir miras, 734 yıllık bir sorumluluk taşıyor. Böyle bir geçmiş bizim için bir övünç kaynağı olduğu gibi bize yeni sorumluluklar da yüklüyor.

Ulu Önder Atatürk, Türk dilinin geçmişini, Türk milletinin geçmişi olarak ifade ediyor ve diyor ki: “Türk dili, Türk milleti için mukaddes bir hazinedir; çünkü Türk dili, Türk milletinin kalbidir, zihnidir” Türkçenin kalbi bugün Karaman’da atıyor ve TRT vasıtasıyla buna tüm dünya şahit oluyor. Başta TRT ve Milli Piyango Genel İdaresi olmak üzere, Türkçeye gönül veren herkese teşekkür ediyoruz.

Türkçe bugün yeniden bir dünya dili haline geliyor. Bu bizim için tarifsiz bir sevinçtir. Türkçemizin insan var olduğu sürece var olacağına olan inancımı dile getirirken, aynı bayrağın altında yeni sevinçler yaşamayı, aynı medeniyetin gölgesinde daha güzel günlere kavuşmayı temenni ediyorum. ”dedi.

Vali KAHRAMAN'ın konuşmasının ardından Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünün Karaman için özel olarak düzenlediği 9 Mayıs çekilişine geçildi. Büyük ikramiye olan 1.5 milyon liralık ödülü kazanan talihliyi belirlemek için, Vali KAHRAMAN butona basarak çekilişi yaptı ve büyük ödülü kazanan numarayı belirledi. Yapılan çekiliş sonucunda bir buçuk milyon liralık büyük ödül 085215 numaralı bilete çıkarken, ayrıca Milli Piyango İdaresi tarafından 82 ekran 5 adet LCD televizyon çekiliş ile 5 adet şanslı izleyiciye hediye olarak verildi.


Çekilişlerin ardından Milli Piyango İkramiye Kontrol ve Çekilişler Dairesi Başkanı Ekrem GÜRSOY, Vali KAHRAMAN’a sembolik bir Milli Piyango Bileti takdim etti ve Türk Dilinin Başkentinde böyle bir imkânı kendilerine sundukları için Vali KAHRAMAN’a teşekkür etti.

Milli Piyango çekilişi yapıldıktan sonra program sanatçı Hazan'ın verdiği konserle devam etti.Sanatçı Hazan'ın ardından sahneye gelen pop sanatçısı Yusuf GÜNEY seslendirdiği birbirinden güzel parçaları dinleyicilerin begenisine sunarak, davetlilere güzel bir müzik ziyafeti verdi.

turkdil-1.jpg

turkdil-2.jpg

turkdil-3.jpg

turkdil-4.jpg

Bu haber toplam 1171 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ