21 Nisan 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKGÜN:Kimsesizlerin Kimsesiyiz
19 Mayıs 2011 Perşembe 11:20

AKGÜN:Kimsesizlerin Kimsesiyiz

AK partili Milletvekilleri, AK Parti'nin, ürettiği sosyal politikalarla kimsesiz yığınların kimsesi, sessiz yığınların sesi soluğu olduğunu belirttiler

AK Parti Karaman Milletvekilleri Lütfi Elvan ve Mevlüt Akgün 12 Haziranda Karaman'da yüksek oy alabilmek için yürüttükleri seçim çalışmalarına devam ediyorlar.

Seçim çalışmalarında hükümetin yaptığı icraatları anlatan milletvekilleri bir yandan da vatandaşın sıkıntılarını dinliyorlar.

AK partili Milletvekilleri, AK Parti'nin, ürettiği sosyal politikalarla kimsesiz yığınların kimsesi, sessiz yığınların sesi soluğu olduğunu belirterek, Hükümetin yaşlı ve özürlü vatandaşa verdikleri hizmetleri aktardılar.

Malül olanlar 25 yıl beklemeyecek

Kadınlar, çocuklar, yaşlılar ve engelliler gibi özel suretle korunması gerekenler için pozitif ayrımcılık yapılması yönünde düzenleme yaptıkları söyleyen milletvekilleri, "Sigortalı olmadan önce malül olanlar emeklilik için artık 25 yıl beklemeyecek"dedi.

Yapılan açıklamada: 5754 Sayılı Kanunla Sigortalı olmadan önce malül olanlara da yaşlılık aylığı bağlanmasına karar kılındı. Malül sayılma oranını da aşağı çektik, daha evvel çalışma gücünün 2/3’nün (% 66,6) kaybedilmesi durumunda kişiler malül sayılırken, bu oran % 60’a indirilmiştir.

Karaman'da yaşlı aylığı alan 4.000 kişi var. Yaşlı maaşı şu an itibariyle 100TL. olup 3’er aylık dilimler halinde ödenmektedir. 65 yaş üstü, muhtaç aylığı alan, 85 yaşına gelmiş vatandaşlar ile özürlülük oranı yüzde 70'in üzerinde olanların 3 ayda bir aldıkları maaşları evlerinde teslim edilmeye başlandı. PTT aracılığıyla yapılan bu hizmet sayesinde yaşlı ve özürlülere büyük kolaylık sağlanmış oldu.

Yaşlı, özürlü, kimsesiz ve muhtaç vatandaşlarımıza günlük sıcak yemek verilmesi amacıyla aktarılan kaynağı 4,5 milyon TL’den 8.65 milyon TL’ye çıkardık. 2010 yılı ilk sekiz ayında bu kapsamda yapılan yardım miktarı ise 7.27 milyon TL olmuştur. 2002 yılı itibariyle 63 huzurevinde 4952 yaşlıya hizmet verilirken 2010 itibariyle 97 huzurevinde 7979 yaşlımıza hizmet verilmektedir." denildi

akgun-1.jpg

akgun-2.jpg


 

Bu haber toplam 1084 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ