20 Nisan 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ali Çiftçi, “Vaat Değil, Mecburiyet”
02 Haziran 2015 Salı 18:43

Ali Çiftçi, “Vaat Değil, Mecburiyet”

Saadet Partisi Karaman Milletvekili Adayı Asgari ücretin açlık sınırının üzerinde olması üzerinde durdu.

Saadet Partisi Karaman Milletvekili Adayı Asgari ücretin açlık sınırının üzerinde olması üzerinde durdu. Piyasada esnafın işlerinin canlanması için bunun vaat değil zaruri olması gerekliliğinden bahsetti.

Saadet Partisi Karaman Milletvekili Adayı Ali Çiftçi, “Asgari ücretin en azından yoksulluk sınırına yakın düzeyde olması bir mecburiyettir. Çünkü hepimiz biliyoruz ki asgari ücretle çalışan insanımız kira, elektrik, su gibi temel ve sabit harcamalarını yaptıktan sonra elinde mutfak, eğitim gibi giderleri için 250-300 TL. gibi bir para kalmakta ve bu para ile de bu bu ihtiyaçlarını giderememektedir. Eğer bir de bankalara borcu varsa bu kardeşimizin hayatı çekilmez hale gelmektedir.

Asgari ücretle çalışan kardeşimiz hemen hemen tüm ihtiyaçlarından kısmak zorunda kaldığından ekonominin çarklarının dönmesi için piyasaya yeterli para aktaramıyor, ekonomimizin can damarlarından olan esnafımızda bu sebepten bazı günler siftah yapmadan kepenk kapatıyor, değil ailesinin rızkını dükkanının masraflarını dahi temin edemediği aylar oluyor.

Esnafımız satış yapamadığı için üretici, üretim kapasitesinin tamamını kullanmıyor, teknolojik gelişimi ve üretim imkanlarını büyütmek için kaynak ayıramıyor. Bu da hem işsizliği tetikliyor hem de Ülkemizin reel olarak büyümesine engel oluyor.

Bu sebeplerden dolayı hükümetin 2015 yılı için belirlediği asgari ücreti, asgari ücretli açısından, esnaf açısından, üretici açısından yetersiz buluyor Ülkemizin kalkınması ve reel olarak büyümesinin önünde bir engel olarak görüyoruz.

Asgari ücretin hiç değilse yoksulluk sınırına yakın seviyede olması, ekonomimizin güçlenmesi, sanayiinin büyümesi ve çeşitliliğinin artması, Türkiye’mizin Dünya’da söz sahibi olması için zaruridir. “Türkiye’nin güç kazanmasını kim istemez?” Diye sorsak cevabı sanırım Siyonist, Kapitalist, Batılı güçler olur. Burada şu sorular da aklımıza geliyor. “Piyasada neden para yok?” “Piyasada para olsa ne olur?” “Türkiye’yi kim yönetiyor?”

Hatırlanacağı üzere 1996-1997 yıllarında 11 aylık Milli Görüş iktidarında Asgari ücret %130 oranında artırılmıştı. Bu 11 aylık dönemde Türkiye’nin reel olarak %11 büyümesi sağlanmıştı. Ancak bu durum Türkiye’nin büyümesini istemeyen güçleri korkutmuştu. Bunun bu güçler Milli Görüş iktidarının yıkılması ve kendileri ile uyumlu çalışabilecek yönetimlerin işbaşına getirilmesinin zeminini hazırlamışlardı.

Milli Görüş yeniden iktidarında asgari ücret olması gereken seviyeye çıkartılacaktır. Bu bir vaat değil Ülkemizin büyümesi, söz sahibi olması için mecburiyettir” dedi.

saadet-1.20150602185018.jpg

saadet-2.20150602185105.jpg

saadet-3.20150602185116.jpg

Bu haber toplam 4033 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ