22 Mart 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Araç Sahiplerini İsyan Ettirdi
13 Temmuz 2011 Çarşamba 19:37

Araç Sahiplerini İsyan Ettirdi

Benzine 7 ayda 8, mazota ise 6 defa zam geldi. Mazota gelen 10 kuruşluk zam ise en pahalı akaryakıtı kullanan araç sahiplerini isyan ettirdi

AkaryakIttakİ zamlar araç sahipleri isyan ettirecek duruma getirdi. Dünyada petrol fiyatlarındaki hareketliliğin etkisiyle motorinde yaz başından bu yana 3’üncü fiyat hareketi yaşanıyor. Motorine bir ay içinde ise 2’nci zam geldi. Dünyada yükselen petrol fiyatları bahane edilerek motorinin pompa fiyatı 10 kuruş artırıldı. Böylece motorinin litre fiyatı İstanbul için 3.54 liradan 3.64 liraya yükseltilmiş oldu.

9 MART SEVİYESİ

Geçtiğimiz hafta da motorine 4 kuruş zam yapılmıştı. Böylece bir hafta içinde yapılan toplam zam yüzde 4’e ulaştı. Daha önce motorin fiyatı 29 Haziran’da 8 kuruşluk indirimle 3.50 liraya çekilmiş, ardından 6 Temmuz’da bu kez 4 kuruş zam yapılarak pompa fiyatı 3.54 liraya yükseltildi. Son fiyat hareketinin ardından motorinin pompa fiyatında 9 Mart seviyesi olan 3.61 liraya yaklaşılmış oldu.

VATANDAŞ UNUTTU

Tüketiciler Birliği Başkanı Nazım Kaya ise benzine 7 ayda 8, mazota ise 6 zam geldiğini belirtip, “Yüzde 67’si vergi olan akaryakıtta zamlar otomatiğe bağlanmış durumda. Böyle giderse trafikten çok komisyoncuların önünde satılık araç göreceğiz”dedi. Bu kadar zammın dünyanın hiç bir yerinde olmayacağını belirten Kaya, ‘Vatandaş deposunu doldumaya unuttu. Gideceği yer kadar yakıt alıyor. Hükümet bu konuyu ela alıp zam bombardımanını durdursun. Araç sahibine nefes aldırsın”dedi.

SEYİRLİK OLDU

Kaya dünyadaki en pahalı akaryakıtı Türk halkının kullandığını belirtip, “Benzinin yüzde 67’si vergi. Bu büyük bir rakam. Bunun yanında fiyatı da dünyaya göre oldukça yüksek. Artık araç sahiplerinin bütçesi bu zamları kaldıramıyor. Bugün apartlanların önü, otoparklar araç dolu. Orada olmalarının nedeni ise akaryakıt fiyatlarının yüksek olması. Vatandaşı aracını seyreder hale getirdiler” diye konuştu.

 

Bu haber toplam 1178 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ