24 Mart 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Azerbaycan Aurovisionda Birinci Oldu
15 Mayıs 2011 Pazar 14:47

Azerbaycan Aurovision'da Birinci Oldu

Bundan böyle tek Türkiye yok. Bundan böyle ecdadın ektiği sevgi tohumları birer birer yeşerecek. Bir ırmak olacak. Sevgi bulutu, kardeşlik yumağı olacak akıp gidecek gönüllere

2011 Eurovision şarkı yarışması Almanya’da, Türklerin 2. vatanı şeklinde hitap edilen bir Avrupa ülkesinde düzenlendi. İçimiz buruktu.

Eurovision’da Birinci Olduk ! 

Elemeleri geçemeyen temsilcimiz Yüksek Sadakat bir hüzün bıraktı gönlümüze. İkinci vatanı dedikleri yerde finale dahi kalamadı diyordu Avrupalılar. Belkide gülüyorlar dalga geçiyorlardı. Ama tek Türkiye yoktu artık. Türkiye dillerde şarkı gönüllerde kardeşti artık. Bir Türkiye elenir yerine Azeri kardeşi gelir, o da elenirse Boşnak kardeşi gelir. Hadi onuda eleyin Arnavut kardeşlerimiz de var.

Yıllardır içine girmeye çalıştığımız Avrupa Birliği böyle kardeşlik gördü mü hayatında? Hristiyan bir çoğunluğa sahip kıtada, yıllardır deplasman olarak gördüğümüz bir kıtada düzenlenen yarışmada dahi bu kadar kardeş ülkemiz varken, dünyada bizim sırtımız yere gelmez.

Bir ülke birinci oluyor ve elinde kendi bayrağı yok. O da ne? Elinde alına kurban olduğum Türk bayrağını sallaya sallaya geliyor.

Duygulanmamak elde mi?  

Hiçbir baskı altında kalmadan, hiçbir çıkar amacı gütmeden, eline kendi ülkesinin bayrağından önce başka bir bayrağa sarılan biri gördünüz mü hayatınızda? Ben görmedim. Bu kadar güzel tabloyu ilk defa gördü. Bu harika duyguyu ilk defa yaşadım.

Evet arkadaşlar Türkler Almanya’da Eurovision şarkı yarışmasında birinci oldu. Azeri kardeşlerimiz ise tüm Avrupaya, belkide tüm dünyaya nasıl kardeş olunur onun dersini verdi. Kardeş ülkemiz ikinci Türkiyemiz Azerbaycanı kutluyor göstermiş oldukları bu eşsiz ve erdemli hareketlerinden dolayı sanatçı kardeşlerimize teşekkürü bir borç biliyoruz.

Haber: Mahmut Yaşar

Bu haber toplam 1841 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ