24 Mart 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Davutoğlu Karamanda Halka Seslendi.
31 Mayıs 2011 Salı 18:35

Bakan Davutoğlu Karamanda Halka Seslendi.

Dışişleri Bakanı ve AK Parti Konya Milletvekili Adayı Ahmet Davutoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Karaman'da düzenlediği mitingde halka seslendi.

Bakan Davutoğlu, miting alanına Karaman milletvekili adayları Lütfi Elvan, Mevlüt Akgün, Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, AK Parti Karaman İl Başkanı Süleyman Atik ile geldi. Miting alanında halka hitap hitap eden Bakan Davutoğlu, "Türkiye 2023 yılında cihan devleti olacak. Karamanoğlu Mehmet Bey'in diyarına ahdımız olsun. Dünyada herkes artık Türkçe konuşmak, Türkçe anlamak ihtiyacı hissedecek. Bunu gerçekleştirmek için gece gündüz çalışacağız. Biz bu dağların çocuğuyuz, hiçbir zaman aslımızı inkar etmedik. Aslımızdan güç aldık, sizden güç aldık" dedi.

Yeni bir Türkiye düşündüklerini belirten Bakan Davutoğlu, "Öyle bir ülke hayal ettik ki, o ülkenin lideri konuştuğu zaman dünya dinlesin. Şimdi artık biz dünyayı değil, dünya bizi dinliyor. Kudretli ve şefkatli bir devleti inşa ececeğiz dedik, inşa yolundayız. Bundan 10 sene önce birkaç milyar dolar için, 20 sene önce 70 sent için bu onurlu, başı dik, tarihte hiç kimsenin önünde boyun eğmemiş milletin temsilcileri uluslararası bankaların önünde para dilenmek zorundaydılar. Biz buna son verdik. Artık yardım isteyen, hibe isteyen borç isteyen bir Türkiye yok. Aksine kimin yardıma ihtiyacı varsa, ona yetişen bir Türkiye var. İşte rüyamızdaki Türkiye bu. Bu Türkiye bugün artık rüya değil gerçek" şeklinde konuştu. Konuşmasında bir hatırasına yer veren Bakan Davutoğlu, "Ay yıldız bayrağın ne anlama geldiğini hep beraber idrak edelim. Afrika'da 2 yıl içinde 18 büyükelçilik açtık. Bütün Afrika bizi hasretle kucakladı. Orada bir devlet var Komor diye. Çok küçük olduğu için birçok ülke orada büyükelçilik açmaya niyet etmemiş. Komor dışişleri bakanı bir toplantıda beni gördü ve sayın bakan biliyorum biz büyük bir ülke değiliz. Büyükelçilik açtıracak kadar nüfusumuz da yok. Ancak bizde bir büyükelçilik var, o da eski sömürge devletinin büyükelçiliği. Sizden rica ediyoruz. Büyükelçilik açamazsanız bir temsilcilik açın. Sizin ay yıldızlı bayrağınız bizim topraklarda, o sömürge devletin bayrağının karşısında dalgalanmadıkça tarihimizi hissetmiyoruz, hissetmeyeceğiz. Eğer bir milletin bayrağı başka milletlerin özgürlük, istikrar sembolü olmuşsa, o milleti idare eden devlet adamlarının üzerindeki yük çok ağırdır. O ülkenin halkı artık dünyaya mal olmuştur. Ve o halka hizmet eden devlet adamlarına da uyumak haramdır. Gece gündüz çalışarak bu hakkı teslim etmek gerekir. Onun için bizim bütün gücümüzle, başbakanıyla, bakanlarıyla bütün AK Parti kadroları gece gündüz bu ideali gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Ve bu ideali gerçekleştirirken, güç aldıkları enerji aldıkları tek bir merci var. O da aziz milletimizin kalbinde duyulan muhabbet. Başka hiçbir yerden güç almayız, başka hiçbir yere de güce de boyun eğmeyiz. Onun için biz kudretli ve şefkatli bir devlet dedik. Kudretli bir devlet başı dik milleti en iyi şekilde temsil eder. Kudretli bir devlet hibe istemez, kendi silahını, kendi savunmasını temin eder. Eskiden başka ülkelerin stok artığı olan tankları, uçakları aldığımızda sevinirdik. Başka ülkelerin ihtiyaçları tükendiği için hibe ettiği silahlarla yetinirdik. Şimdi ise kendi ürettiğimiz tankımızı, savaş gemisini, insansız hava aracını, kendi uçağını imal etmek yolunda olan bir Türkiye var. Artık hiçbir güce ihtiyaç hissetmeyeceğiz. Bunun için kudretli bir devlet diyoruz. Bize kudret ve şefkat bir arada yakışır" dedi.davutoglu-1.jpg

KARAMAN TÜRK MİLLETİNİN RUHUHU DİLİNİ TEMSİL EDİYOR

Konuşması sırasında partililerin "Türkiye seninle gurur duyuyor" tezahüratlarını üzerine Bakan Davutoğlu, "Biz sizinle gurur duyuyoruz. Çünkü gücümüzün kaynağı sizsiniz. Eğer bir milletin ruhunu temsil etmek için bir şehir söylemek gerekirse bunu Türk milletinin ruhunu dilini temsil eden en önemli sembol şehirlerden biri Karaman'dır. Karaman Milletvekili Adayları Lütfi Elvan, Mevlüt Akgün, Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, AK Parti Karaman İl Başkanı Süleyman Atik ile geldi. Bizim mesajımız davamız bir cihan, bir adalet, hayır davamızdır. Bu yolda mücadeleye devam edeceğiz. Karaman sadece Türkçe'nin başkenti değil. Ekonomimizin, tarımımızın sanayimizin önemli bir potansiyel bir şehridir. Çok büyük ekonomik imkanlara sahip olacak inşallah. Girişimci ruhuyla buradaki kardeşlerimizin büyük ekonomik imkanlarıyla Türkiye yükseldikçe Karaman da yükselecek, Konya da yükselecek. Onun için Karaman'ı otobanlarla, hızlı trenlerle inşallah hem Akdeniz'e, hem Konya üzerinden Ankara'ya, İstanbul'a bağlayacağız.

Anadolu'ya her yolu düşen Karaman'a bir şekilde uğrayacak. Ben bugünün Dışişleri Bakanı, annesini Taşkent'ten Konya'ya vaktinde hastaneye yetiştiremediği için kaybetmiş bir çocuktum, 4 yaşında. Artık ambulans helikopterimizle en ileri teknolojiyle hiçbir hastamızı yolda, sokakta kaybetmeyeceğiz. Onlara her türlü imkanı sunacağız. Eğitime büyük kaynaklar ayırdık. Niçin biliyor musunuz? Gelecek nesillerin Fatih nesilleri olabilmesi için Fatih Projesi başlatıyoruz. Bütün sınıfları bilgisayarlı eğitime geçiriyoruz. Çünkü istiyoruz ki 21 yaşında her çağ açıp çağ kapatan yeni nesiller yetişsin. O yeni nesilleri o bacılarımız en iyi şartlarda helal sütle yetiştirsinler. Onun için eylül ayı geldiğinde kimse çocuğumun kitap parası ne olacak diye düşünmüyor. Kitaplar parasız bir şekilde çocukların ellerine veriliyor. İşte şefkatli devlet bu. 2023 hedefini çok açık belirledik. Dedik ki, bugün dünyada 16., Avrupa'da 6. ekonomiyiz. 2002'de 26'ncıydık. 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisi içine gireceğiz inşallah. Şimdi ise tarımda dünyanın 8. ülkesiyiz. İnşallah 2023 yılında tarımda dünyanın ilk 5 ülkesine gireceğiz. Bunu sağlayacak olan hem devletin stratejik kararıdır hem de Karaman'ın çiftçilerimizin alın terleridir, göz nurlarıdır. Allah onlardan razı olsun, o nasırlı eller Türkiye'nin geleceğini inşa ediyor. 3 büyük hedefi gerçekleştirmek için 2023 vizyonu belirledik. Birincisi ileri demokrasi, ileri demokrasi demek, millet egemenliğinin tam ve mutlak anlamda gerçekleşmesi demektir. İleri demokrasi demek, bu milletin seçtiği insanların ya elinde yazılmış yeni bir anayasa demek. 29 Mayıs fetih yıl dönümüydü, ne kadar bir onurla andık ama 27 Mayıs bir başbakanın Türkiye'de idam edilmesine sebep olan bir müdahalenin yıl dönümüdür. Bir daha böyle bir müdahale olmayacak. Bir daha siyasete girenler acaba sonum ne olur diye düşünmeyecekler.davutoglu-2.jpg

Milletin desteğini arkasında bulanlar ebediyete kadar o desteği onurla gururla taşıyacaklar. Onun için vatandaşın tehdit olarak görmeyen, farklı düşüncelere sahip olan kişileri baskı altında tutmayan özgürlükçü bir demokrasi istiyoruz. Bu demokrasiyi de gerçekleştirmeye de kararlıyız. İkinci hedef güçlü ekonomi. Boyun eğmemek için Türkiye'yi dünyanın en güçlü ekonomisi arasına sokmaya çalışıyoruz. Üçüncüsü de lider bir ülke. Bu cihan devletinin mayası, geçmişteki cihan devletinin Karaman'da, Konya'da Anadolu'nun bağrında yoğrulmuştur. Yine burada yoğrulacak. Yine sizin desteğinizle bu aziz milleti dünyanın en onurlu yerine getireceğiz. Bu aziz bayrağı dünyanın her yerinde dalgalandıracağız inşallah. Onun için sizden daha güçlü desteğe ihtiyacımız var. Çok daha ileri hedeflere yürümek için dilinizde duayı, gönlünüzdeki yerimizi eksik etmeyin. Etmeyeceğinizden eminim, inşallah daha büyü hedeflere birlikte yürüyeceğiz" diye konuştu.

.davutoglu-3.jpg

davutoglu-4.jpg

Bu haber toplam 953 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ