21 Nisan 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakanın Danışman Ekibinde Karamandan 2 İsim
03 Temmuz 2011 Pazar 23:23

Başbakan'ın Danışman Ekibinde Karaman'dan 2 İsim

Erdoğan'ın 11 kişilik danışman grubu yeni programa son taslağını hazırladı. Ekipte Çalışma Bakanı Ömer Dinçer ile Karaman Milletvekili Lütfi Elvan da var

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “ustalık dönemi” dediği yeni hükümetin programını, İçişleri eski Bakanı Prof. Dr. Beşir Atalay koordinasyonunda 11 kişilik bir ekip hazırlıyor. Programda uzaya canlı gönderilmesi gibi tarihe geçecek projeler yer alıyor.

Seçimin ardından program yazımına başlayan ekip, Başbakan Erdoğan’a iki taslak sundu ve değerlendirmelerini alarak son şeklini verdi. Star gazetesinden Yakup Bulut'un haberine göre programın temelini yeni anayasa, hızlı yargı, milli birlik ve kardeşlik projesinin devamı, 13 yıllık zorunlu eğitim başlıkları ile Başbakan Erdoğan’ın seçim öncesi açıkladığı çılgın projeler oluşturuyor.basbakan-elvan-karaman-dincer-m.jpg

ERDOĞAN'IN DANIŞMANLARI EKİPTE

Yeni hükümet programını hazırlayan ekipte ekibin koordinasyonunu sağlayan Beşir Atalay’ın yanı sıra eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Çalışma Bakanı Ömer Dinçer, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, Başbakan Erdoğan’ın danışmanları Ankara Milletvekili Doç. Dr. Yalçın Akdoğan ve Eskişehir Milletvekili Prof. Nabi Avcı ile Karaman Milletvekili Lütfi Elvan ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal bulunuyor.

KİŞİ HAKLARINI KORUYAN DEMOKRATİK ANAYASA

Geçtiğimiz gün Erdoğan’a sunulan hükümet programı, Başbakan’ın görüşleri alınarak kesinleştirilecek ve pazartesi günü TBMM Başkanı’nın seçilmesinden sonra Genel Kurul’da okunacak hale getirilecek. En önemli unsurlardan biri olan ‘Yeni Anayasa’, programda “En geniş mutabakatla kişi haklarını etkili koruyan anayasa” şeklinde tarif ediliyor. Yargı kararlarının daha hızlı çıkması için adalet teşkilatının daha da güçlendirilmesi de bulunan programda, kişi başı milli gelirin 14 bin dolara çıkarılması hedefleniyor.

Bu haber toplam 2940 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ