22 Mart 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Baz istasyonlarıyla ilgili flaş açıklama
29 Nisan 2011 Cuma 18:13

Baz istasyonlarıyla ilgili flaş açıklama

Türkiye Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (TİB) Başkanı Dr.Tayfun Acarer, Baz istasyonlarının kent dışarına çıkarılmasının mobil görüşmeleri engelleyeceğini belirterek "Bizim bildiğimiz 17 yıllık süreçte, baz istasyonlarının insan sağlığına kanıtlanm

Acarer, baz istasyonlarının ve cep telefonlarının AB’deki en düşük en güvenilir biçimde çalıştığını savundu.

Kayseri’deki Elmacıoğlu Restorant’ta gazetecilere bir açıklama yapan TİB Başkanı Dr. Tayfun Acarer, baz istasyonları konusunda halkın kafasının karıştırıldığını 2 ve 3’üncü nesil sistemlerin hatta yakında devreye girecek 4’üncü nesil sistemlerin haberleşmenin olmazsa olmazları olduğunu söyledi. Acarer, şöyle dedi:

"Baz istasyonları kent dışına çıkarılsın diye ortalığı aya kaldıranlar var. Baz istasyonları kent dışına çıkarıldığı takdirde sistem çalışmaz. Türkiye’deki baz istasyonları ve cep telefonları en düşük verilerde en güvenilir şekilde çalıştırılan sistemlerdir. Baz istasyonları uzaklara götürülsün diyenler bilinçsiz konuşuyor. Cep telefonları baz istasyonları uzak yerlere kurulduğu takdirde, istasyona ulaşymak için daha fazla enerji sarf eder. Mantıken o zaman daha çok tehlikeli olur. Baz istasyonları ve cep telefonları kanser yapıyor diye veriler söyleyenler, açıklamalar yapanlar var. Bizim ülkemizde cep telefonu kullanılalı 17 yıldır insan sağlığına zarar verdiğine dair somut veri ve kanıt yok. Bazı kişiler ve medya kuruluşları bunu saptırıyor. Baz istasyonları dışarı çıkarıldığı takdirde mobil haberleşme yapılamaz. Hayatımızın ayrılmaz parçası olan cep telefonları ve internet görüşmeleri aksar."

İNTERNET ERİŞİM SİTELERİNİ BİZ KAPATMIYORUZ

TİB Başkanı Dr.Tayfun Acarer, bazı internet sitelerine erişimin mahkeme kararı ve kişisel başvurulan sonucu kapatıldığını anlatırken, kendilerine gelen ihbarlar üzerine o siteleri uyardıklarını, önlem almalarını istediklerini kaydederek şöyle dedi:

Zaman zaman da gelen ihbarlar doğrultusunda ’önlem alın yoksa kapatırız’ diyoruz. Şu anda Türkiye genelinde internet sitelerinin yüzde 97.3’ü yapılan uyarıyı yani uyar-kaldır şeklindeki isteğimizi yerine getirdi. yüzde 2.7’si ise bu uyarılara kulak asmadığı için haklarında gerekli işlemler mahkemeler kanalı ile yapıldı. Erişimin engellenmesi mahkeme kanalı ile oluyor. Youtube gibi. Atatürk ve din gibi konularda hem bizim hem ülkemizin hassasiyeti var. Mahkeme kararı ve gelen ihbarlar sonucu siteler kapatılmaktadır. Kurumumuzdaki iletişim başkanlığı belirli dönemlerde internet sağlayıcılarına rutin uyarı yazıları göndermektedir. 5 bin 651 sayılı kanuna göre suç kabul edilen 9 katalog suça göre işlem yapıyoruz. İnternet ortamında sanal kumar, pornografi ve intihara teşvik konusu gibi. Gelen ihbarlar suç oluşturuyorsa, kanuni işlem başlatıyoruz ve mahkemelerin verdiği karara göre işlem yapıyoruz."
(DHA)

Bu haber toplam 2313 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ