22 Mart 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ben sizin kadar usta değilim!
17 Haziran 2011 Cuma 18:26

'Ben sizin kadar usta değilim!'

Obama Erdoğan'ı böyle tebrik etmiş: 'İtiraf edeyim ki ben sizin kadar popüler değilim, ben sizin kadar usta da değilim!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik, "Tevazu, tevazu gösterene karşı gösterilir ama mütevazı olmayanlara karşı tevazu göstermek, bize bel bağlayan ve bize gönlüyle bağlı olan kitlelere haksızlık olur" dedi.

Çelik, Gaziantep Grand Otel’de AK Parti Gaziantep milletvekilleri ile düzenlediği basın toplantısında söylediklerini unutan, vadettiklerini gözardıeden bir siyasi kadro olmadıklarını belirtti.

"Aldanan ve aldatan" olmamanın temel prensipleri olduğunu, güçlü oldukları için ayaklarının yerden kesilmediğini ifade eden Çelik, şöyle konuştu:

"Biz iktidarız diye başımız dönmüyor. Başbakanımızın da defalarca söylediği gibi bize tevazu yakışır. Ama biz mütekebbirlere karşı yani burnu havada olanlara karşı asla mütevazı olmayız. Tevazu, tevazu gösterene karşı gösterilir ama mütevazı olmayanlara karşı tevazu göstermek, bize bel bağlayan ve bize gönlüyle bağlı olan kitlelere haksızlık olur. Partimize saldırı olduğu zaman partimize haksızlık yapıldığı zaman kadrolarımıza yönelik tahkir ve tezyif anlamına gelebilecek ifadeler kullanıldığı zaman kişilik haklarımıza saldırıldığı zaman herkes bilsin ki biz kesinlikle iktidarsak kimsenin şamar oğlanı olmayacağız.

Ama bir kez daha altını çiziyorum, bugüne kadar AK Parti girdiği beş seçimi de açık ara farkla kazanmış olmasına rağmen AK Partililer sokaklarda kendilerine yakışmayan görüntüler sergilememişlerdir. Vakar içerisinde karşılamışlardır, büyük bir olgunluk içinde karşılamışlardır, omuzumuzdaki yük arttı sorumluluğuyla hareket etmişlerdir. Bugün burada da böyle olacaktır, Türkiye çapında da böyledir ve böyle olmaya da devam edecektir."

-"MEDYA AYNAMIZ OLSUN"-

Çelik, medyanın demokrasilerde dördüncü güç olduğunu ve kendileri için son derece önem taşıdığını vurguladı. Ulusal medyaya da yerel medyaya da önem verdiklerini, medyanın bir denetim organı olduğunu, denetim görevi yaptığını dile getiren Çelik, şöyle devam etti:

"Bizim Gaziantep’te görmediklerimizi, Şehitkamil’de şu olmuş, Şahinbey’de şu olmuş olması gereken, olmaması gerekenler konusunda medyamız bizi bilgilendirdiği zaman, yazarak bilgilendirdiği zaman, yapıcı eleştiri yaptığı zaman onu da öpüp başımıza koyarız. Arkadaşlar Mevlana’nın bir sözü var, diyor ki; ’İyi bir dostu olanın aynaya ihtiyacı yoktur’. Medya bizim aynamız olsun. Dostların yüzümüze karşı tuttuğu aynadaki görüntümüz bizi asla rahatsız etmez ama
lütfen bu yüzümüze tutuğunuz ayna tümsek ayna, çukur ayna, fuar aynası olmasın. Yüzümüze fuar aynası tutan medyayı asla ciddiye almayız. Husumetle hareket eden medyayı asla ciddiye almayız.

Bazı yazarlar vardır ulusal medyada, bizimle ilgili ne yazarsa yazsın ben Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak asla aramam. Çünkü bu insanların ideolojik saplantı ve husumetle hareket ettiklerini biliyorum. Bunun bir faydası yoktur. Biz ne yaparsak yapalım onlar muhalif olmaya devam edecekler."

-OBAMA’NIN TELEFONU-

Çelik, AK Parti’nin yüzde 50’lik bir oy aldığını ve bütün dünya medyasının bu başarı karşısında adeta şaşkın vaziyette olduğunu belirtti. ABD Başkanı Barack Obama’nın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı aradığını kampanyasını başlattığını söylediğini ve "Ama itiraf edeyim ki ben sizin kadar popüler değilim, ben sizin kadar usta da değilim" dediğini dile getiren Çelik, şunları anlattı:

"Böyle bir destanımsı başarı ortadayken değerli arkadaşlar, bazı medya organları ’AKP aradığını bulamadı, milletvekili sayısı düştü’ diyor. Günaydın.Bunu biz bilmiyorduk zaten. Arkadaşlar, bakın şunu bilmenizi isterim, Demokrat Parti 1950’de yüzde 52 oy alarak iktidara geldi. O zaman CHP’nin oyu kaçtı biliyor musunuz? Yüzde 40. Arada 12 puan fark vardı fakat çoğunluk sisteminden dolayı bir ilde bir parti bir oy fazla alırsa bütün milletvekilliklerini o alıyordu. Demokrat Parti 416 milletvekili çıkardı, CHP sadece 59 milletvekili çıkardı. 1954’de Demokrat Parti yüzde 57 oy aldı, CHP yüzde 35 oy aldı. Demokrat Parti 502 milletvekili aldı CHP yüzde 35 oy oranıyla sadece 31 milletvekili çıkardı. Bu çoğunluk sisteminden kaynaklanıyordu.

Yani milletvekili sayısı esas ölçü değil. Ölçü sizin oy oranınızdır, ne kadar oy aldınız, ne kadar vatandaşın gönlüne girdiniz önemli olan budur. Tarihin hiçbir döneminde, bakın merkez sağ iktidarların zirve yaptığı dönem 1954’dür, merhum Menderes’in aldığı yüzde 57 oy oranıdır, CHP ile arasındaki puan farkı kaç, 22. 2007 seçimlerinde CHP ile ana muhalefet ile AK Parti arasındaki puan farkı 25’e çıktı. Bu dönem bile 24 puandır arkadaşlar. Böyle bir başarı varken,
muhalefetle bu kadar mesafe açılmışken, bu başarıyı bile görmemezlikten gelen eğer bir medya organı varsa çok da üzerinde durmaya değer mi?"

-"MEDYAYA RAĞMEN..."

Hüseyin Çelik, yerel televizyon ve yerel gazetelerin Gaziantep’teki "gözleri ve kulakları" olduğunu söyledi.

Basının gösterdiği hataların üstüne gitmek, eksiklik, aksaklıkları telafi etmek, yanlışlıkları ortadan kaldırmanın boyunlarının borcu olduğunu, bu yönüyle medyanın çok önemli bir denetim organı konumunda bulunduğunu belirten Çelik, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"O aynayı yüzümüze lütfen tutmaya devam edin. Bizim hatalarımız, sırtımızdaki akrep gibidir. Bunu gösterene müteşekkir oluruz ama eğer bir gazete veya televizyon, başka hesaplarla başka türlü yayınlar yapıyorsa biz o hesaplara gelmeyiz arkadaşlar. Biz medyaya rağmen 4 dönemdir iktidar oluyoruz, beşinci dönemdir sandıkta biz varız. Medyanın, ulusal medyanın, yerel medyanın değil.

Bugün bir basın toplantısı yaptığım için özellikle ulusal medyaya da söylüyorum, partimin bu işten sorumlu bir yetkilisi olarak, yerel medyaya da söylüyorum. Bakın ben medyanın gücünden söz ediyorum. Demokrasilerde medya 4. güçtür. Medyanın gücü olmalıdır, medya güçlü olmalıdır ama Türkiye’de medyanın gücü değil, güçlerin medyası vardı. Doğru mu? Güçlerin medyası artık AK Parti döneminde olmayacaktır, medyanın gücü olacaktır. Ve bu medya gücünü halkından
yana kullanacaktır o zaman saygıdeğer olacaktır. Bu çerçevede biz medyamızın da bizimle doğruları bulmak, iyiyi bulma, güzeli bulma, gelişmeye, kalkınmaya refaha, huzura, mutluluğa erişmede bizimle yol arkadaşı olmaya medyamızı da davet ediyoruz. Bunu şu manada değil, bize yandaş olsunlar, yayın organımız olsunlar gibi kimseye teklifte bulunmuyoruz. Bu şehirde beraber yaşıyoruz, Gaziantep büyürse hepimiz büyürüz, Gaziantep huzurlu olursa hepimiz huzurlu oluruz,
Gaziantep kalkınır ve gelişirse bu hepimizi mutlu eder, medyamız da buna dahildir, sivil toplum örgütlerimiz buna dahildir, sanayicimiz, tüccarımız, esnafımız, sanatkarımız, köylümüz, memurumuz, işçimiz, tüm insanımız buna dahildir."

-"TÜRKİYE PARTİSİ"-

Çelik, uçuk ve ucuz vaatlerde bulunmadıklarını, seçime giden Türkiye’nin bütçe açığı değil bütçe fazlası verdiğini vurguladı. Bütün halkı ve basını 2023 hedeflerini takip etmeye davet eden Çelik, "AK Parti’nin 7 bölgenin 7’sinde de AK Parti’nin kesinlikle açık arayla birinci partidir" dedi.

Bölgelerde partilerin aldığı oyları değerlendiren Çelik, "Bütün Türkiye’de homojen dağılımıyla 81 vilayetin 80’inde var olarak hem de çok önemli oy alarak AK Parti bir kez daha Türkiye’nin çimentosu olduğunu ve Türkiye’nin yegane Türkiye partisi vasfını hak eden partisi olduğunu göstermiştir. Cumhuriyet Halk Partisi 33 vilayette milletvekili çıkaramamıştır. AK Parti 3 vilayette milletvekili çıkaramamıştır, ki bunların üçü de fiili dar bölge olan illerdir.Hakkari, Iğdır ve Tunceli’den milletvekili çıkaramamıştır. Öte taraftan MHP 47 vilayetten milletvekili çıkaramamıştır. BDP de 17 vilayetten milletvekili çıkarabilmiştir. Dolayısıyla Türkiye sathına yayılma, halkı bir bütün olarak temsil etme, gerçek manada Türkiye partisi olma vasfı yine sadece AK Parti’nin elinde bir özelliktir. Geçen seçime göre hiçbir bölgede AK Parti’nin oyu düşmemiştir" diye konuştu.

Çelik, AB hedeflerinde sapma ve şaşma olmadığını ifade ederek, "Gün gelecek hepimiz göreceğiz, AB Türkiye’ye yalvaracak, aman siz gelin girin birliğimize... Biz buna inanıyoruz, biz yolumuza devam ediyoruz. AB hedefimizde de sapma ve şaşma yoktur, ona da kilitlendik, yolumuza devam ediyoruz" dedi.

Milletvekilli seçilemeyenlere, milletvekili olanlara, AK Parti kadrosuna teşekkür eden ve hayırlı olmasını dileyen Çelik, "Sabahleyin biraz Şamil Bey’e takıldım. Dedim ki, bu meclis şenlikli bir meclis olacak, bir tarafta Ergenekoncular, Balyozcular, tabii bilmiyorum onlarla ilgili son kararı yargı verecek. Bir taraftan tabii bizim Şamil Bey. Mecliste umarım çok seviyeli tartışmalar olacak bu konuda" diye konuştu.

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer de, çalışmalarından dolayı teşkilata ve vatandaşlara teşekkür etti.

Toplantıya, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Fatma Şahin, milletvekilleri Halil Mazıcıoğlu, Mehmet Erdoğan, Mehmet Sarı, Derya Bakbak,Şamil Tayyar, Ali Şahin, Abdullah Nejat Koçer, belediye başkanları ve AK Parti Teşkilatı katıldı.

Vatan.com

Bu haber toplam 1086 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ