18 Mart 2019 Pazartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çevre Gününde Örnek Davranış
07 Haziran 2011 Salı 16:09

Çevre Gününde Örnek Davranış

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Karaman Belediyesi, Çevre Orman Müdürlüğü ve Yunus Emre Kültür Vakfı’nca düzenlenen kampanya kapsamında öğrenciler çevre temizliği yaptı.

Çevre günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte önce Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu, ardından Yunus Emre Kültür Vakfı’nın Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmet veren Ambalaj Atıkları Ayrıştırma Tesisleri ve Kalan Ambalaj üretim fabrikası gezildi. İnceleme gezisi boyunca öğrencilere; Vali Yardımcısı Bilal Ölmez, Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu’nun eşi Hilal Uğurlu, Çevre ve Orman Müdürü Ahmet Duran da eşlik etti.

Daha sonra hoşgörü ormanındaki piknik alanına götürülen öğrenciler, çevreye atılan çöp ve atıkları ellerindeki poşetlere toplayarak çevre temizliğine katkıda bulundu. Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu’nun eşi Hilal Uğurlu da öğrencilerle birlikte çöp topladı. Pikniğe gelen vatandaşları çevreyi temiz tutmaları konusunda uyaran Hilal Uğurlu, okullarda ve mahallelerde düzenledikleri bilgilendirme toplantıları hakkında da bilgi verdi.

Etkinlik etli pilav ikramı ile sona erdi.

cevre-gunu-1.jpg

cevre-gunu-2.jpg

cevre-gunu-3.jpg

cevre-gunu-4.jpg

cevre-gunu-5.jpg

cevre-gunu-6.jpg

cevre-gunu-7.jpg

 

Bu haber toplam 1487 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ