16 Şubat 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ecevit’in Dış Politika Şifresi Taviz Değildi
25 Nisan 2011 Pazartesi 01:59

Ecevit’in Dış Politika Şifresi Taviz Değildi

DSP Genel Başkanı Masum Türker, DSP’nin, Bülent Ecevit’in fotoğrafını afiş malzemesi yapan AKP Antalya Elmalı örgütü hakkında suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi

 DSP Genel Başkanı Türker “Bülent Ecevit’in dış politikada Atatürk ve İnönü gibi ulusal çıkarları koruyan onurlu bir duruş sergilemiştir. Ecevit’in dış politika şifresi ‘taviz’ değildi. Tayyip Erdoğan’ın dış politika şifresi de anahtarı da tavizdir” dedi.

Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, DSP Genel Başkanı Masum Türker, Bülent Ecevit’in dış politikada ulusal çıkarları gözeten onurlu bir duruş sergilediğini belirtirken “Ecevit’in dış politika şifresi ‘taviz’ değildi. Tayyip Erdoğan’ın dış politika şifresi de anahtarı da tavizdir” dedi.

Türker, AKP Antalya-Elmalı örgütünün seçim afişinde Bülent Ecevit’i kullanması nedeniyle, DSP’nin suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi. Türker, söz konusu afiş nedeniyle yazılı basın açıklaması yaptı. Türker’in açıklaması şöyle:

“Kurucumuz kuramcımız rahmetli Bülent Ecevit’i her şeyden önce bir Başbakan olarak saygıyla anmaları gerekirken, O’nu bir seçim afişine malzeme yapma cüretini gösteren AKP’nin ar damarı çatlamış, terbiye sınırı kalmamıştır.

Ecevit’in ABD Başkanı Bill Clinton’un karşısındaki duruşu, bir milyon Müslüman’ın katledilmesine karşı bir duruştur.

Tayyip Erdoğan’ın Barack Obama karşısındaki görüntüsü ise, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden vazgeçmenin, Libya’ya düzenlenen haçlı seferine Türkiye’yi de ‘er’ yapmanın görüntüsüdür.
Ecevit’in Başbakanlığında Türk dış politikası Atatürk ve İnönü dönemindeki gibi, ulusal çıkar korunarak onurlu ve tavizsiz bir şekilde yürütülmüştür.

Ecevit’in dış politika şifresi ‘taviz’ değildi. Tayyip Erdoğan’ın dış politika şifresi tavizdir.
Ecevit, Kıbrıs için ‘ver kurtul’ politikası izleyen değil, adada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kurulmasını sağlayan ulusal bir kahramandır.

Tayyip Erdoğan’ın dışarıya açılan kapıda kullandığı anahtar hep ‘taviz’ olmuştur. Ecevit’in anahtarı ise hep ulusal bilinç olmuştur.

Irak’ta Türkiye’yi ABD’nin emrine veren Başbakan kimdir? Başbakan olur olmaz BOP Eşbaşkanı olan kimdir? Libya’ya düzenlenen haçlı seferinde Türkiye hangi düşünce ile yer almıştır? Tayyip Erdoğan, Ecevit’le eşdeğer hangi dış politika başarısını kazanmıştır da bu afiş onun için kullanılmıştır?

AKP’nin Bülent Ecevit’e yönelik terbiye sınırlarını aşan bu tutumu nedeniyle, suç duyurusunda bulunduk. Ecevit’i seçim afişlerine malzeme yapan AKP’yi şiddetle kınıyor, onlara terbiye sınırlarını aşan davranışlarından uzak durmayı tavsiye ediyoruz.”

(e-ha) .:: İ.E.T ::.

Bu haber toplam 1364 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ