23 Mart 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ELMA ÜRETİCİSİ KARAMANDA MAĞDUR,ISPARTADA DEĞİL.
21 Mayıs 2015 Perşembe 18:06

ELMA ÜRETİCİSİ KARAMANDA MAĞDUR,ISPARTADA DEĞİL.

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Mustafa Cem Kağnıcı; Karaman elma üretiminin Türkiye de en kaliteli yapıldığı yerdir.

Ülkemizde ve İlimizde elma bahçeleri ve ürünler için 25 Nisanda meydana gelen don zararları için Gıda ,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından tespit çalışmaları yapıldığını ve bu tespit çalışmalarına bağlı çeşitli desteklemeler ve ertelemeler çıktığını duymaktayız.

Karaman bölgesi için yapılan borç ertelemedir,fakat Isparta bölgesi için yapılan,ister çks kaydı olsun ister olmasın ilk etapta 30 milyon ödeme yapılacağı ve borç erteleneceği yönündedir.Bunu Isparta tarım il müdürlüğünün resmi web sayfasında( http://isparta.tarim.gov.tr/Duyuru/164/Zirai-Don-Basvurulari)ayrıntılı görmekteyiz.

Karaman elma üretiminin Türkiye de en kaliteli yapıldığı yerdir. Karaman Türkiye'nin elma üretiminin %20 sini sağlamaktadır.Üreticimiz kaliteli üretimi yapabilmek için maliyetlerinden dolayı devamlı sıkıntı yaşamaktadır ve bu yıl don afetinden dolayı zarar görmüştür.Fakat ne hikmetse aynı zararı gören Isparta daha fazla teşvik almaktadır.

Tüm yetkililere sesleniyorum Karamanımız mağdur olmaktadır ve daha fazla desteklenmelidir çünkü Isparta'dan hem daha kaliteli üretim yapmakta hem de daha fazla ekonomiye katkı vermektedir.Bu vesileyle Tüm çiftçilerimizin Çiftçi bayramını en içten dileklerimle kutlar ,Yaşanacak bir Karaman Olma yolunda herkese selamlarımı iletirim.

Bu haber toplam 1241 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ