25 Mart 2019 Pazartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan, Konya mitingine hızlı trenle geliyor
12 Mayıs 2011 Perşembe 19:51

Erdoğan, Konya mitingine hızlı trenle geliyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 3 Haziran'da Konya mitingine hızlı trenle gideceğini açıkladı.

 Ankara-Konya arası hızlı tren seferleri 17 Aralık tarihinde Başbakan Erdoğan tarafından başlatılmıştı.

Hızlı trenin sefere başlamasıyla birlikte Ankara-Konya arası 'git gel 6 saat' süren yolculuk 2, 5 saate indi. Ankara-Konya Yüksek Hızlı Tren kapsamında projesi Polatlı-Konya arasında çift hatlı, elektrikli, sinyalli 250 km hıza uygun 212 km uzunluğunda demiryolu hattı inşa edildi. YHT Konya-Ankara hattı, Ankara-Eskişehir'in ardından Türkiye'nin de ikinci hızlı tren hattı olacak. Proje tamamlandığında Konya, İstanbul, Eskişehir, Sakarya ve Sivas'a olan seyahat süresi de kısalmış olacak. Ankara-Konya arası hızlı tren hattı 805 milyon liraya mal oldu.

Ankara-Eskişehir, Ankara-Konya arası hızlı trenin ardından Ankara-Sivas hızlı tren hattı ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Bu hattın tamamlanması durumunda Ankara-Sivas arası 2 saat 50 dakikaya inmesi bekleniyor. Hızlı tren çalışmaları aralıksız devam ederken gözler şimdi İstanbul-Ankara arasındaki projeye çevrildi.

Başbakan Erdoğan, 2009 yılı Mart ayında da Ankara-Eskişehir hızlı tren hattının açılmasının ardından hızlı trenle Eskişehir'e gitmişti. Erdoğan, 2010 yılında referandum mitingi içinde de Eskişehir'e hızlı trenle gitmişti

Bu haber toplam 1330 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ