22 Mart 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan, Konyada 100 binlere hitap etti
06 Haziran 2011 Pazartesi 07:07

Erdoğan, Konya'da 100 binlere hitap etti

İşte seçimlere 9 gün kala Başbakan Erdoğan'ın Konya'da yaptığı açıklamaların satır başları:

Başbakan Erdoğan İngiliz The Economist dergisinin Türkiye seçim analizine çok sert çıktı. Dergideki yazıyı densizlik olarak yorumlayan Başbakan Erdoğan, Fırat Haber Ajanıs'na 'Dersim katliamı yapılmak için yol yapıldı, bugün de yollar yapılıyor' yorumunu yapan gazeteci Nuray Mert'e çok kızdı ve 'Mert değil Namert' dedi.

İŞTE BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARININ SATIR BAŞLARI

İşte seçimlere 9 gün kala Başbakan Erdoğan'ın Konya'da yaptığı açıklamaların satır başları:

Bugün, Recep ayının Konya'ya ve tüm islam alemine hayırlar getirmesini Allahtan temenni ediyorum.

Hz. Mevlana Celalettin Rumi'ye sadece Türkiye'yi değil dünyayı aydınlattığı için Allah razı olsun diyoruz.

HIZLI TREN KONYA'YA GELDİ

Ahmet Hamdi Tampınar Konya için şunları söylüyor: Bir Başkent her zaman başkenttir, ne kadar susturulursa susturulsun yine konuşur. Konya, Selçuklu'dan aldığı hoşgörüyü, ilmi, hiç bir zaman terk etmedi. Konya şehitleriyle de her zaman bize rehberlik etti. Biz Konya'ya hizmeti bir ibadet olarak telakki ediyoruz. En son 17 Aralık'ta Konya'ya geldim. Hz. Mevlana'nın vuslatı töreni nedeniyle geldim ve çeşitli açılışlar yapacaktık. Aslında ben hızlı trenle gelecektim ama seçim yasaklarını hesaba katmadığımız için test sürüşünü yapamadım. Ama büyük bir forsla hızlı trenimiz Konya'ya geldi.

4.20110603182004.jpg

Hızlı tren ilk etapta 160 km hızla yol alacak. Güvenli hıza ulaştıktan sonra Ankara Konya arası 1.5 saate ulaşacak. Konya Eskişehir, Konya İstanbul hattı işlemeye başladığında artık Konya bir çok şehre bağlanmış olacak.

BU ÜLKEYİ GÜL BAHÇESİNE ÇEVİRMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK

Kişi odur ki arkasında bıraka bir eser, eseri olmayanın yerinde gör ki yel eser. Ben söylemiyorum taaa ne zamanlarda kim söylüyor. Hz. Mevlena diyor ki bir kişinin içi ne ise dışına da o düşer. Gül düşünür gül olursun, diken düşünür dikenlik olursun. Bize bu gönül insanlarının sözleri rehberlik ediyor. Biz bu ülkeyi bir gül bahçesine çevirmek için yola çıktık. İçimizdeki sevgiyi tohum yapıp toprağa koymak için yola çıktık.

81 yılın tamamında etrafını aydınlatan mübarek zatlar var. Konya'dan aldığımız bu ilhamla tüm dünyaya hoşgörü mesajlarımızı iletiyoruz. İşte Davutoğlu kardeşimizi sizin adayınız olarak sunduk. Bundan sonra daha bereketli olacak. Biz Afganistan'a sırtımızı dönersek, Irak'a sırtımızı dönersek, Gazze'ye, Ramalla2a sırtımızı dönersek biz Hz. Mevlana'nın huzuruna çıkamayız. Bölgesel meselelerde aktif olarak arabuluculuk yapıyoruz. Selçuklu'nun torunlarına, Osmanlı'nın evlatlarına yakışan budur, Cumhuriyet'in çocuklarına yakışan budur. Biz şu anda birilerinin yaptığı gibi egemen güçlere sempatik görünme derdinde değiliz.

basbakan_miting-(3).jpg

KORSANLIK YAPANLARA GÖZ YUMMAYIZ

Akdeniz'de korsanlık yapanlara göz kırpmayız. Biz diklenmeyiz ama diklenmeden adam gibi dik dururuz. ne diyor CHP'nin sanal genel başkanı biz olsaydık Mavi Marmara'nın yola çıkmasına izin vermezdik. Biz olsaydık İsrail'le ilişkilerin bozulmasına izin vermezdik. Biz CHP dönemindeki dış politika dönemini bilir, monşerlerin çizdiği dış politikatı iyhi biliriz.İsmet İnönü'nün Hitler'in doğum gününü nasıl kutlama töreni düzenlediğini, İsrail'i devlet olarak ilk tanıyan ülkelerin başında geldi İnönü'nün iktidarı.

1.20110603171006.jpg

BUNLAR TÜRKİYE'YE DE CHP'YE DE FRANSIZ

Bunlar sadece Türkiye'ye değil CHP'ye de Fransızlar.. Bunlar biraz tarih bilse CHP ile demokrasinin alakası olmadığını. Eyyyy The Economist bir zamanlar CHP il başkanlarının vali olduğu zamanları. CHP'nin yeni Genel Başkanı ulusal değil meğer uluslararası bir çetenin projesiymiş. Buradan sadece Konya'ya değil Türkiye'ye sesleniyorum. CHP Genel Başkanı'nın kimlerle iş tuttuğunu, arkasında kimlerin olduğunu görün.

Bu CHP'nin bir dış politikası var mı? CHP lideri Dayan Yorgo biz geliyoruz diyor. Yunan Gazetesi de dalga geçiyor: Dayan Yorgo Kılıçdaroğlu geliyor..

SERVET'İ YAZMIYORLAR KIZ MIDIR KADIN MIDIR PANZERE ÇIKMIŞ ONU YAZIYOLAR

Biz bu makamlara sermaye ile gelmedik, sermayeye rağmen geldik. Biz bu makamlara ulusal ve uluslararası çetelerin desteğiyle değil milletimizi alarak bu günlere geldik. Biz manşetlerle çarpışarak büyüdük.

Bazı yazarlar bizi BDP'ye sert sözler söylemekle itham ediyorlar. Bu yazarlar Kastamonu'nda şehit olan polisimizi görmüyorlar. Silopi'de şehit olan polislerimizi görmüyorlar. Milletvekillerimizin nasıl saldırıya uğradığını görmüyorlar. Hakkari'de sabah namazı sonrası saldırıyı görmüyorlar. 13-14 yaşındaki çocukların üzerine atılan molotofları görmüyorlar. Hopa'da atılan taşlar neticesinde bulunduğum otobüsten aldığı isabetle taş başına gelince ve şuanda beyin ameliyatından sonra şuuru kapalı olarak halen hastanede yatan benim koruma polisim Servet yavrumu görmüyorlar. Ankara'da bir kız mıdır kadın mıdır birtanesi panzere tırmanıyor, hızını alamıyor kalkanına vuruyor orada olan polisimizi polis yerinde sabrediyor ve kalkıyor polis bunlara birşey yapamaz diyor, gelecek polisin kalkanına saldıracak, vuracak ne yapıyor bunların görevi ne? Neymiş, Hopa'nın hesabını sormaya geliyorlarmış bu ülkenin meydanları boş değil ama bakıyorsun anamuhalefet partisi polisi savunmuyor, polise saldıranları, bu ülkenin Başbakanına saldıranları savunuyor çünkü CHP'nin pankartının yanında Halkevleri'nin afişleri ve şu yazıyor; Tek yol sokak, tek yol devrim' bununla ne anlıyorum benim milletim? Tek yol sandık, demokrasi demiyor bunların devrimden biz ne anlatmak istediklerini biliriz.  Devrim Konya'ya hızlı treni getirmektir. BDP'nin bölgede uyguladığı faşizmi göremiyorlar. BDP ile CHP arasındaki muhabbeti görmek istemiyorlar.

akparti_miting_02.jpg

MERT DEĞİL NAMERT

Bir kadın gazeteci var ve köşesinden, televizyondan  konuşuyor: PKK'nın yayın organına açıklama yapıyor. Katliamlarla yol yapımı arasında bir bağ kuruyor ve söylemek istediği şu güya biz duble yolları Dersim'deki gibi kolay harekat yapılsın diye yapıyormuşuz. Açık söylüyorum bu mertlik teğildir namertliktir. Yolu olmayan bir ülke medeniyeti konuşabilir mi?

Ben insanlarımı hendeklerden sıçraya sıçraya mı göndereceğim. Siz kime şirin görünmeye çalışıyorsunuz. BDP'ye karşı bu kadar uysal Ak PArti'ye karşı nasıl saldırgan olabiliyorsun. Cizre'deki çocukların yüzlerini yakanları değil de PKK'lıları sahipleniyorsunuz.

basbakan_miting-(5).jpg

İMAM HATİP DÜŞMENI, STATİKOCULAR

Bu manşetlere rağmen, imam hatip düşmanı, başörtü düşmanı, statikonun allahı CHP ve MHP'ye rağmen bir kez daha tek başına iktidara geleceğiz. Biz bunların inadına demokrasi, inadına kardeşlik demeye devam edeceğiz.

CHP'ye, MHP'ye BDP'ye gönül vermiş kardeşlerimin oynanan oyunu görmelerini istiyorum. Şu anda MHP Genel Başkanı ağzına geleni söylerken BDP'ye tek kelime söyleyemiyor, CHP ile ilgili ağzını açamaıyor. CHP Hakkari'de miting yapıyor ve 5 maddelil bir sözleşme yapıyorlar. Hadi çık açıkla, niye açıklayamıyorsun? CHP'nin Hakkari'de aldığı oy 157 karşısında 2 bin kişi var. Bunları nerden buldular.. Her birinin eline CHP bayrağı verdiler. Ama bir tane Türk bayrağı tutturamadılar ellerine.. Sayın Kılıçdaroğlu hala bunun hesabını vermedin.

MHP IRKÇI KAFA TASÇI MİLLİYETÇİ

Kalkıp ne diyor, Türk Bayrağı'nın orada olması o kadar önemli mi? Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır, eğer toprak uğrunda ölen varsa vatandır. Bu topraklar üzerinden ameliyat yaptırmayız. Tek millet, tek vatan, tek devlet. Biz yola böyle çıktık böyle de devam edeceğiz. Bize bunlardan dolayı milliyetçilik yapıyorlar diyorlarsa evet bu anlamda milliyetçiyiz. Biz MHP'ninki gibi ırkçı milliyetçiliği kabul etmiyoruz.

Biz hizmet siyasetine devam edeceğiz. Konya'ya iki yeni vakıf bir de devlet üniversitesi kurduk. Konya'yı tarihte olduğu gibi bir ilim  merkezi haline getireceğiz.

Konya'yı Türkiye'nin güneş enerji merkezi haline getireceğiz.

Konya Büyükşehir Belediye'miz dünyaya örnek projeler yürütmeye devam ediyor. Projenin yüzde 65'ini belediyemiz üstlendi ve bilim merkezi için 100 trilyonluk yatırım yaptık.

Bay Kemal ne diyor; söz verdi Başbakan Mavi Tünel hala başlamadı diyor. Ne diyeyim kılavuzu karga olanın... Bak şurada Akşehirliler ne yazmış:....

GÜNAYDIN BAHÇELİ

Sayın Bahçeli, seçim beyannamesine yazmış ki Konya Ankara hızlı tren hattını inşaa edeceğiz. Günaydın. CHP lideri Eskişehir'e hızlı trenle gitmiyor niye AK Parti'nin reklamı olur diyor. Havayla gitse biz yaptık kara da olsa biz yaptık. anlaşıldı sen yaya gideceksin. Bunlar mürteci.. Bunlar köprülere karşı çıkanlar.

Sayın Kılıçdaroğlu sen istesen de istemesen de biz üçüncü köprüyü yapacağız. Biz bir medeniyet yarışındayız, Kılıçdaroğlu hangi yatırımın var onu söyle onu... Tutturmuş hilal kart.. Adını değiştirmiş helal kart... Siz milleti züğürt halde devrettiniz. Bütün rakkamlar elimde.. CHP sen karne ile şeker dağıttın. Gazyağı'nı bize karneyle dağıttın. Traktöre mazotu karneyle verdiler. Mavi tünel hızla devam ediyor ve inşalah 17 Aralık'ta da bitiyor. Nasıl Güneydoğu Anadolu Başkanlığı varsa KOP Başkanlığı'nı da Konya'da kuruyoruz.

Sayın Bahçeli'nin Kılıçdaroğlu'nun dünyayı takip etmek gibi bir derdi yok. Sıraların üzerine ücretsiz kitapları koyduk mu? Biz ne çileler çektik. Biz kitap bulamazdık kitap. Ve sosyal güvencesi olmayanlara ilk öğretimde erkeklere 30 kızlara 35 lira veriyoruz.

Sağlıkta, istediğin hastaneye gidip istediğin eczaneden ilacını alıyor musun? Şu anda ilacını alamayan bir vatandaşım var mı. Bak anacığım biz burada bir miting yapıyoruz bireysel bir sıkıntın varsa kadın görevli arkadaşım burada ona söyle..

BİRİNCİ PARTİ ÇIKMAZSAM GENEL BAŞKANLIĞIBIRAKIRIM

Eğer benim partim birinci olmazsa genel başkanlığı bırakacağım. BAhçeli ve Kılıçdaroğlu da bırakır mı? Bay Kemal diyor ki kimin oyu azalırsa o bıraksın. Dünya siyasetinde böyle bir hesap uzmanlığı var mı?

Bakın ben rakkamlarla konuşuyorum. Sayın Bahçeli sen Türkiye'yi 230 milyar dolar milli gelirle bıraktın biz 740 milyar dolara geldik. Sizin zamanınızda yüzde 63'le şimdi yüzde 7. Enflasyon yüzde 30'du. Bu ay bir artış var yüzde 7. Aradaki fark kimin cebinde kaldı vatandaşın cebinde kaldı. İhracat 36 milyar dolardı. Mayıs ayı ile 123 milyar dolar ihracatımız var. Nerden nereye geldik.

IMF'den gittiler borç aldılar. Bize 23.5 milyar dolar borçla bıraktılar şimdi 5 milyar dolar.

3 katrilyon da konut edindirme yardımı kestiler ama parayı vermediler.

Konya'da 3 tomografi cihazı vardı. Biz bunu 10'a çıkardık. MR hizmeti yoktu bunu 3 tane getirdik. Bugün 59 112 servisi var. Konya'ya doğalgazı getirdik.

Sözleşmeli personelin kadroya alınması için pazartesi gerekli adımları inşallah atmış olacağız. 200 bin sözleşmeli arkadaşımızı inşallah kadroya geçireceğiz.

MAVİ TÜNEL'İN İNŞAATI 17 ARALIK'TA TAMAMLANACAK-

Başbakan Erdoğan, Göksu Nehri'nin sularını Konya Ovası'na kazandırmak amacıyla başlatılan Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında inşa edilen Mavi Tünel'in inşaatının 17 Aralık'ta tamamlanacağını belirterek, Konya'da KOP Başkanlığını kuracaklarını söyledi. Erdoğan, proje tamamlandığında Konya'nın ve Konya Ovası'nın susuzluğunun tamamen giderileceğini ifade etti.

Konya'yı küresel bir hoşgörü kentine dönüştüreceklerini anlatan Erdoğan, Konya'ya sadece Türkiye'den değil dünyadan daha çok turist geleceğini dile getirdi.

Konya'ya aşkla, sevgiyle, muhabbetle bağlı olmakla kalmadıklarına, aynı heyecanla Konya'ya çok önemli hizmetler kazandırdıklarını belirten Erdoğan, Konya'ya 8,5 yılda 4 bin 87 derslik yaptıklarını, okullarına 23 bin 978 bilgisayar gönderdiklerini söyledi. Erdoğan, ''Ben, MHP'ye CHP'ye gönül veren gençlere sesleniyorum. Gençler, bizden önce okullarımızda bilişim teknolojisi sınıfı var mıydı? Peki o zaman bilgisayar yok muydu? Peki niye bu derslikler yoktu? Bunlar gerici. Bunlar dünyayı takip etmiyorlar. Bunlar sadece hakaret ederler. Sayın Bahçeli de, sayın Kılıçdaroğlu da. Bunlar hakareti iyi bilirler. Bunların ilimle işi yok, bunların 'dünyayı takip edilim. Ne var, ne oluyor, ne gidiyor' diye bir dertleri yok'' diye konuştu.

İlköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine ücretsiz ders kitabı dağıttıklarını anlatan Erdoğan, ''Biz, buralara durup dururken gelmedik. Biz, ne çileler çektik. Biz, kitap bulamazdık, kitap. İstedik ki yavrularımız aynı sıkıntıyı yaşamasın'' dedi. Erdoğan, bilgisayar donanımlı akıllı tahta için seçimden sonra ihaleye çıkacaklarını, 4 yıl içinde sınıflara elektronik tahta kuracaklarını ve öğrencilere elektronik kitap dağıtacaklarını da kaydetti.

-''KONYA'YA ŞEHİR HASTANESİ KURULACAK''-

Başbakan Erdoğan, sağlık alanında Konya'ya 450 trilyonluk harcama yaptıklarına dikkati çekerek, Konya'ya bir şehir hastanesi yapacaklarını bildirdi.

Konya'daki tomografi cihazı sayısını 10'a çıkardıklarını anlatan Erdoğan, Konya'da 3 MR cihazı ile hizmet verildiğini söyledi.

Konya'daki diyaliz cihazı sayısını 187'den 481'e çıkardıklarını dile getiren Erdoğan, ''13 tane 112 istasyonu vardı, şimdi 59. Ambulans 13 tane idi, şimdi 58'e çıktı. Uzman hekim sayısı 423'dü. Şimdi 797 oldu. Ebe ve hemşire bin 735'di, şimdi 3 bin 100'e çıkardık. Adalet hizmetleri daha iyi verilsin diye Konya'da Selçuklu mimarisiyle muhteşem bir adalet sarayı yaptık. Karapınar ve Ereğli Adalet Saraylarını tamamladık, hizmete açtık. Ilgın ve Yunak Adalet Saraylarının da inşasını bitirdik. Hayırlı olsun'' diye konuştu.

TOKİ'de 12 bin 54 konut uygulaması başlattıklarını ifade eden Erdoğan, 10 bin 490'ını sahiplerine teslim ettiklerini belirtti.

Ulaştırmada 2002'ye kadar yapılan 167 kilometre bölünmüş yola 8 yılda 629 kilometre bölünmüş yol ilave ettiklerine işaret eden Erdoğan, ''Konya'yı Ankara, Niğde ve Aksaray'a bölünmüş yolla bağladık. Konya terminal binası yapımı ile ilgili çalışmalar devam ediyor. 2014'de inşallah onu bitirmeyi hedefliyoruz'' dedi.

''SÖZLEŞMELİ 200 BİN KİŞİYİ İLGİLENDİRECEK''-

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarında yapılan iyileştirmelere işaret eden Erdoğan, ''Emeklinin derdinden biz anlarız. Onun sorununu biz çözdük, yine biz çözeceğiz. İntibak sorunlarını biz halledeceğiz'' dedi.

Erdoğan şunları kaydetti:

''Sözleşmeli kardeşlerimle ilgili de söylüyorum. Onlara o yolu biz açtık. Sözleşmeli öğretmeni biz aldık, sağlık görevlisini biz aldık. Şimdi çalışmaların talimatını çoktan verdim ve büyük ihtimalle pazartesi-salı gibi sözleşmelilerle ilgili o sorunu da çözüyoruz ve sözleşmelilerin 4B kadrosundan 4A kadrosuna geçmeyi de inşallah bitireceğiz. Yaklaşık 200 bin kişiyi ilgilendiren bir konu, bunu da halledeceğiz.''

Başbakan Erdoğan, 2002'de verilen 146 trilyonluk tarım desteğini, 2010'da 336 trilyona çıkardıklarını, Konya'da hayvancılık desteği olarak ise 309 trilyonluk destek verdiklerini anlattı. Erdoğan, ''Bunları yapan biziz. Daha iyi olacak'' dedi.

Miting alanında açılan ve Nasrettin Hoca'yı eşeğe ters binmiş olarak resmeden ''Çarkçı Kemal Akşehirliyim diyor, vallahi o da yalan'' yazılı pankart dikkat çekti. Alanda ayrıca, ''Kökü 1453 olanın hedefi 2023 olur'' ve ''Git gel Konya 6 saatti, bugün 1 saat 15 dakika'' pankartları da açıldı.

Bu haber toplam 1122 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ