24 Mart 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan BALKONDA konuşuyor CANLI İZLE
12 Haziran 2011 Pazar 22:17

Erdoğan BALKON'DA konuşuyor CANLI İZLE

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''balkon konuşması'' ile vatandaşlara sesleniyor

Erdoğan BALKON'DA konuşuyor CANLI İZLE
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''balkon konuşması'' ile vatandaşlara sesleniyor.

Başbakan Erdoğan, balkon konuşması için yerini aldı. Erdoğan, balkondan seçmenleri selamlıyor.

İşte Erdoğan'ın canlı konuşması;

Aziz milletim, değerli yol arkadaşlarım,

Burada Ankara'da, AK Parti'nin genel merkezinden tüm arkadaşlarımla hepinizi muhabbetme selamlıyorum.

Aziz milletim, sevgili kardeşlerim, değerli yol arkadaşlarım. Buradan Ankara’dan Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi’nden, hepinizi muhabbetle selamlıyorum.

81 vilayetimizi, 780 bin kilometrekarenin her bir zerresini, 74 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tamamını sevgiyle saygıyla selamlıyorum.

Tokyo’dan Viyana’ya kadar Paris’ten Toronto’ya kadar beş kıtadaki tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını, tüm soydaşlarımızı buradan selamlıyorum.

Gözlerini Türkiye'ye çevirmiş, Türkiye’den gelecek haberleri büyük bir heyecanla takip eden, Bağdat, Şam, Beyrut, Kahire, Tunus, Saraybosna, Üsküp, Bakü, Lefkoşe ve diğer tüm dost ve kardeş ülke başkentlerini, halklarını buradan muhabbetle selamlıyorum.

12 Haziran seçim sonuçları tüm milletimize tüm dünyaya hayırlı olsun. Bu sonuçlar inşallah barışa adalete huzur ve istikrara katkı sağlasın diyorum. Bütün milletimi bugün katılım noktasında gösterdikleri özellikle cesaret ve ciddiyet noktasında sandığa giden ve oy kullanan tüm vatandaşlarıma yürekten şükranlarımı sunuyorum.

Uzak diyarlardan gurbet ellerden gelip, vatanında oy kullanan kardeşlerimize vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Seçimlerde görev alan tüm kamu görevlilerine, güvenlik güçlerine, sandık görevlilerine, müşahitlere ayrıca teşekkür ediyorum.

"HER İKİ SEÇMENDEN BİRİNİN OYUNU ALDIK"

Adalet ve Kalkınma Partisi olarak bugün çok farklı heyecanları aynı anda yaşıyoruz. Bir kez daha Türkiye’deki her iki seçmenden birinin oyunu almış olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Onları da kucaklayacağız. Onları da aramıza alacağız. Zira böyle yaptığımız için kucakladığımız için demokrasi tarihimizde çok partili dönemde nadir rastlanan bir biçimde üçüncü dönem milletimizden yetki almanın heyecanını yaşıyoruz.

Biz vurmaya değil sevmeye geldik. Karşılık bulduğumuzda aynen bu yola devam ederiz. Karşılığı bulmadığımızda da sadece cevabını verir geçeriz. 22 Temmuz’da 2007 16 milyon kişinin oyuna mazhar olmuşken, bugün oyumuzu 5 milyon artırarak 21 milyon seçmenin oyunu almış olmanın bahtiyarlığı içindeyiz.

22 Temmuz seçimlerine oy oranımızı artırmış olmanın heyecanını yaşıyoruz. Aziz milletimize bize olan Ak Parti’ye olan güveninden dolayı buradan ayrıca teşekkür ediyorum.

"SEÇİMLERİ TÜRKİYE KAZANMIŞTIR"

Şunu buradan tüm samimiyetimle ifade etmek istiyorum. Ak Parti’ye oy vermiş olsun ya da olmasın, tüm milletimize şunu tüm içtenliğimle söylüyorum. 12 Haziran 2011 seçimlerinin galibi hiç ama hiç şüphesiz Türkiye’dir.

Bugün bir kez daha demokrasi kazanmıştır. Bugün bir kez daha milli irade kazanmıştır. Topyekün millet kazanmıştır. Bugün millet sandığa gitmiştir. Mührü eline almış ve son sözü söylemiş, son kararı vermiştir. Millet bütün tartışmalara bütün soru işaretlerine bütün tereddütlere gerginliklere net olarak son noktayı koymuştur.

"SARAYBOSNA'DAN GAZZE'YE..."

Bugün benim Türk kardeşim, Kürt kardeşim, Zaza, Arap, Laz Gürcü tüm kardeşlerim 74 milyon kazanmıştır. Yoksul kardeşim, kimsesiz kardeşim kazanmıştır. Bugün küresel ölçekte mazlumların mağdurların umudu kazanmıştır. İnanın bugün İstanbul kadar, Saraybosna kazanmıştır. İzmir kadar Beyrut kazanmıştır. Ankara kadar Şam kazanmıştır. Diyarbakır kadar Ramallah, Batı Şeria, Kudüs, Gazze kazanmıştır.

Bugün Türkiye kadar Orta Doğu, Kafkaslar, Balkanlar, Avrupa kazanmıştır. Bugün demokrasi kadar, özgürlük kadar, barış, adalet, istikrar kazanmıştır. Bu milletin bir evladı olarak şunu da büyük bir gururla ifade etmek durumundayım. Türkiye artık bölgesine ve dünyaya örnek teşkil edecek bir demokratik özgürlüğe ulaşmıştır. Allah onlardan razı olmuştur, mekanları cennet olsun. Adnan Menderes’in, Hasan Polatkan’ın canlarını feda ettikleri demokrasi bu ülkede sarsılmaz bir güce ulaşıyor.

"AK PARTİ OY VERENİN DEĞİL TÜM TÜRKİYE'NİN HÜKÜMETİDİR"

Merhum Turgut Özal’ın hayalleri, özlemleri artık yerini bulmuştur. Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarının Türkiye Cumhuriyeti, kuruluş felsefesine uygun şekilde, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmıştır. Acılar dolu demokrasi tarihimiz bugün artık farklı bir konuma ulaşmış, yaşanan tüm acılar, canlarını yitiren tüm kardeşlerimizin ruhu bir nebze olsun şad olmuştur.

Kardeşler benim milletim tartışmasız şekilde kazanmıştır. Milli irade üzerindeki vesayet, hukuk dışılık yine tartışmasız şekilde kaybetmiştir. Türkiye’nin önüne yeni, yepyeni bir tertemiz sayfa açılmıştır. Şundan herkesin emin olmasını istiyorum. Önceki Ak Parti hükümetlerinde olduğu gibi, yeni Ak Parti hükümeti de Ak Parti’ye oy verenlerin değil tüm Türkiye’nin 74 milyonun hükümeti olacaktır.

Kardeşlerim Türkiye’nin 780 bin kilometrekaresinde dikkat edin yine Ak Parti var. Batı’da da var, Doğu’da da var. Kuzey’de de var, Güney’de de var. Yedi bölgenin tamamında Ak Parti birinci parti. Neden? Çünkü biz kimseyi dışlamadık. Kimseyi ayırmadık. Herkesi kucakladık. Yaratılanı yaratandan ötürü sevdik. Canlar arasında milletin fertleri arasında hiçbir ayrım yapmadık.

"74 MİLYONUN YAŞAM TARZI VE İNANÇLARI BİZE EMANETTİR"

Samimi şekilde, demokrasinin standartlarını yükseltmenin gayreti içinde olduk. 74 milyonun beraber yaşayacağı Türkiye inşa etmenin yoğun çabası içinde olduk. Bir nebze olsun bundan sonra geriye gidiş olmayacaktır.

74 milyonun her bir ferdinin yaşam tarzı, inancı, değerleri bizim üzerimizde emanettir. Bize oy verenlerinde, vermeyenlerinde yaşam tarzını inanç ve değerlerini onurumuz namusumuz şerefimiz olarak göreceğimizden, hiç kimsenin kuşkusu şüphesi tereddüdü olmasın.

Hangi partiye oy vermiş olursa olsun. Her bir kardeşimizin huzur güven barış adalet içinde yaşamını idame ettireceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.

Milletimizden aldığımız güçle, yetkiyle demokrasi daha ileri standartlara taşınacaktır. Bütün kardeşlerimin 74 milyonun böyle bir gönül huzuru içinde olmasını temenni ediyorum.

"BÖBÜRLENMEYECEĞİZ DAHA DA HASSAS OLACAĞIZ" 

Zira bugün sorumluluğumuz daha da artmıştır. Üçüncü dönemde bu oranda bir teveccüh gören bir sorumluluk kadar hassasiyeti de kat kat artmıştır. Biz üzerimizde zaten büyük bir emanet taşıyorduk. Bu emanetin ağırlığı bugün çok daha artmıştır. Kibirden zaten sakınıyorduk. Gururu böbürlenmeyi hiçbir zaman kapımızdan içeri almadık, bundan sonra da bu konuda daha hassas olacağız.

Milletimin bu yeni anayasayı uzlaşmayla istişareyle yapma mesajı verdi. Muhalefet partilerininde bu noktada meydanlardaki vaatlerini umut verici bir gelişme olarak değerlendiriyoruz. 330'un altında çıkardık diye kapımızı kapamadık. Anamuhalefet ve muhalefete gideceğiz. Kabul ederlerse, kabul buyururlarsa uzlaşmayla tüm akademisyenlerle bu anlamda sözü olanlarla en geniş anlamda istişare ile olacağımızı daha bu akşamdan ifade ediyorum.

"ÖZGÜRLÜKÇÜ BİR ANAYASA İÇİN..." 

Değerli kardeşlerim meydanlarda ifade ettiğimiz gibi sivil, katılımcı, özgürlükcü bir anayasayı hepbirlikte yapacağız. Bu anayasada herkes kendini bulacak.

Muhalefet partilerinin de bu noktada, meydandaki vaatlerini, sevindirici umut verici bir gelişme olarak değerlendiriyoruz. 330’un altında milletvekili çıkarıyoruz diye biz kapımızı kapamayacağız. Ana muhalefet ve muhalefete gideceğiz kabul ederlerse, kabul buyururlarsa oturup uzlaşmayla parlamento dışındaki partiler, STK’larla, medyayla tüm akademisyenlerle bu alanda sözü olanlara, en geniş anlamda istişare ve uzlaşma arayışı içinde olacağımızı daha bu akşamdan ifade ediyorum.

Meydanlarda ifade ettiğimiz gibi sivil, katılımcı, özgürlükçü bir anayasa’yı hep birlikte yapacağız. Bu anayasada herkes kendisini bulacak. Doğu kendisini bulacak, batı kendisini bulacak, kuzey bulacak, güney bulacak. Velhasıl milletim işte bu benim anayasam diyecek.

Bu anayasa Türkiye’nin her zerresine milletimin her ferdine hitap edecek. Yeni anayasa milletin her bir ferdini birinci sınıf olarak görecek. Her kimlik, her değer, herkesin özgürlük demokrasi barış ve adalet talebine bu anayasa karşılık verecek. Bu anayasa Türk’ün, Kürt’ün, Zaza’nın, Arap’ın Çerkez’in, Roman’ın, Alevi’nin Sünni’nin, azınlıkların yani 74 milyonun anayasası olacak.

Başladığımız hiçbir işi bugüne kadar yarım bırakmadık. Bütün yatırımlarımızı hızla devam ettirecek ve tamamlayacağız. Yeni yatırımlarımızı hemen başlatacağız. Sosyal kesimlerin taleplerine bu dönemde çok daha fazla karşılık üreteceğiz. Yoksulu, engelliyi, kadın ve çocukları, gençleri çok daha fazla gözeteceğiz. Milli birlik ve kardeşlik sürecine hız verecek annelerin gözyaşlarını durdurmak için çok daha büyük bir gayretle çalışacağız. Bölgesel ve küresel meselelerde çok daha aktif olacağız. Ret politikalarını, inkar politikalarını biz bitirdik. Barışın tesisi için daha büyük çaba harcayacağız. Bölgemizde, hak diyeceğiz, hukuk diyeceğiz, özgürlük ve demokrasi diyeceğiz.

Bu haber toplam 1657 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ