18 Mart 2019 Pazartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan; Diklendiniz Dik Duramadınız
13 Temmuz 2011 Çarşamba 19:21

Erdoğan; Diklendiniz Dik Duramadınız

Erdoğan: Meclis'e girmeyiz dediler, geldiler yeminlerini ettiler. Vatandaş onun için 'Omurgalı değilsiniz' diyor

Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısında mutabakat metni sonrası yemin boykotunu sona erdiren CHP'ye sert sözlerle yüklendi. CHP'yi Genel Merkez'den Silivri'ye tünel oluşturmakla itham eden Erdoğan, "Birden bire ne oldu da CHP milli iradeyi keşfetti? CHP'nin söz konusu Ergenekon olunca milli iradeyi hatırlamasının ne kadar samimiyetle bağdaştığını takdirinize bırakıyorum" diye konuştu.

‘Dik duracağız’"

CHP, seçmenin yüzde 47’sinin oyunu almış AK Parti’nin kapatılmasına destek vermiştir. Dün diyor ki 'testten geçtik.' Ne testinden geçtin yahu? Test buydu işte. Akşam söylediklerini sabah inkar ederler" diyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz her zaman ne diyoruz? Diklenmeden dik durduk. Dik duracağız, diklenmeyeceğiz. CHP diklenmiş ama dik duramamıştır. Ne dediler? İki arkadaşımız yemin etmeden Meclis'e girmeyiz dediler, dün geldiler yeminlerini ettiler. İşte bunlar bu. E benim vatandaşım bunları görmüyor mu? Ne diyor? Arkadaş siz doğru konuşmuyorsunuz, omurgalı değilsiniz diyor. Bunların durumu bu."

ONLAR DA GELECEK

BDP'ye de yüklenen Başbakan, "BDP'liler tatillerini yeminsiz vekil olarak arazide dolaşarak geçirmemeli" dedi. Erdoğan, "İkide bir bizi dışladılar. Hayır, hayır sen kendi kendini dışladın. Diyarbakır’da toplantı neyine? Toplantı yapılacak yer Ankara. Adres yanlış. Grup toplantını yapacaksan gel burada yap" diye seslendi. Erdoğan şunları söyledi: "Meselenin sorumlusu olarak hükümeti görenler, uzlaşma yerine tehditler savuranlar göreceksiniz er ya da geç CHP gibi gelecekler, yeminlerini edecekler. BDP olmasa da bu Meclis çalışır ve hizmet üretir arkadaşlarım.
 

DÜZENLEME İSTİYORLARSA KUSURA BAKMASINLAR

"Ama biz daha adımları atmadan, hemen kalkar da bize yumruğunuzu sıkarsanız biz o eli nasıl sıkacağız. BDP için söylüyorum ne kuru tehditlere pabuç bırakırız, ne de yolumuzdan döneriz. Ben talimatı verdim. Dedim ki eğer BDP'li arkadaşlar, CHP'li arkadaşlar gibi yemin etmek için bir araya gelip bu adımı atalım diyorlarsa hay hay. Ama kalkıp da bizden, şu anda içerde bulunan, yargının sorunu halinde bulunan sorunla ilgili bir düzenleme istiyorlarsa kusura bakmasınlar. Bu yargının sorunudur, bu işi çözer."
 

Bu haber toplam 1007 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ