16 Şubat 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan Gazzede Tanrı gibi karşılanır
07 Eylül 2011 Çarşamba 17:24

Erdoğan Gazze'de Tanrı gibi karşılanır

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Mısır ziyareti sırasında Gazze Şeridi'ne geçmek için başlattığı diplomatik girişimler İsrail'i fena korkuttu

Başbakan Erdoğan'ın ziyarete ilişkin "Henüz net değil" açıklaması İsrailli yetkililerin ateşini düşürmeye yetmedi. İsrail, olası ziyaret öncesi Ankara'nın Mısır'la başlattığı istişareleri engellemek için tehditler savurmaya başladı.

Erdoğan'ın Gazze ziyaretine ilişkin İsrail'den gelen ilk tepkinin sahibi eski İsrailli diplomat Alon Liel'di Liel'in korkusunu dile getirdiği o cümle ise son derece netti:

"Şayet Erdoğan Gazze Şeridi'ne girerse, bir Tanrı gibi karşılanacaktır."

ENGELLEMEK İÇİN HERŞEY YAPILACAK

Başbakan Erdoğan'ın dün Gazze ziyaretine ilişkin sözlerini bugünkü sayfalarına taşıyan Independent, o açıklamaları eski İsrailli Diplomat Alon Liel'e sordu. Liel'in açıklamalarının yer aldığı bir diğer gazetede de İngiliz Financial Times'tı.

Alon Liel, Erdoğan'ın ziyaretinin engellenmesi için çalışmaların da sürdüğüna satır arasında itiraf etti: "İsrail ve ABD'nin olası Gazze ziyaretini engellemek için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini belirtiyor."

MISIR'IN GÖZÜNÜ KORKUTMAYA ÇALIŞTI

''Eğer Mısırlılar Erdoğan'ın Gazze'ye Refah sınır kapısından girmesine izin verirse, Türkiye ve Mısır arasındaki ilişkilerde de yeni bir döneme girilmiş olur'' diyen Liel, Mısır'ı üstü kapalı tehdit etti:

''Eğer izin çıkarsa, bu bölge diplomasisinde dramatik bir yön değişimi anlamına gelecektir.''

 

Bu haber toplam 675 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ