19 Nisan 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Facebook kullanıcıları dikkat!
12 Mayıs 2011 Perşembe 02:58

Facebook kullanıcıları dikkat!

Profilinize tanımadığınız kişi ve firmalar erişebilir!

Teknolojik imkanlar sorunları da beraberinde getirmeye devam ediyor. Artık kişisel bilgilerin gizlenmesi de o denli zorlaşıyor. Dünya üzerinde 500 milyon kullanıcısı olan Facebook'la ilgili son gelişme bunu bir kez daha kanıtladı.

ABD'li bilgisayar güvenlik yazılım şirketi Symantec, internetin en büyük sosyal paylaşım ağı olan Facebook'un, siteye ilan veren kuruluşlar için yanlışıkla bir erişim kapısı sağladığını belirtti. Symantec, verilen erişim imkanıyla kullanıcıların profili, resimleri, sohbet günlükleri ve diğer özel verilerine erişilebildiğini belirtti.

Bu yedek anahtarlar kullanıcıların profillerine, mesajlarına, duvarlarına bilgi girilmesine ve diğer eylemlere imkan sağlıyor. Şirket, Facebook uygulamalarının sosyal paylaşım ağının platformuyla bütümleşen Web yazılımı programları olduğuna dikkat çekerek, "her gün 20 milyon Facebook uygulamasının yüklendiğini" belirtti.

Symantec yetkilisi "yedek anahtar görevi gören sembollerin, reklamcılara ve analitik platformlar gibi üçüncü parti uygulamalara sızdığını, böylece kişisel bilgilere ulaşılabildiği gibi mesaj gönderilmesine imkan sağlandığını" belirtti. Facebook, "yapılan uyarının dikkate alınacağı" cevabını verirken, Symantec, Nisan ayında yaklaşık 100 bin uygulamanın Facebook profillerine erişen yedek anahtarlar sağladığını tahmin ediyor.

Symantec ayrıca Facebook'ın bu sorunu çözmek için harekete geçtiğini bildirdi.

Bu haber toplam 5800 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ