22 Mart 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gülden internete sansür yorumu
25 Haziran 2011 Cumartesi 00:19

Gül'den "internete sansür" yorumu

Cumhurbaşkanı Abdullah, 'internete sansür' tartışmalarına ilişkin "İsteyen herkes internette özgürce dolaşabilmeli" dedi

Cumhurbaşkanı Abdullah, 'internete sansür' tartışmalarına ilişkin "İsteyen herkes internette özgürce dolaşabilmeli. Ama Gemisini korumak isteyenlere de güvenli limanlar sunulabilmeli" dedi.

Gül, akşam saatlerinde Twitter hesabından "internete sansür" başta olmak üzere sözleşmeli öğretmenler ve izlediği filmlere kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulundu.

İnternete sansür konusunun ilk gündeme geldiği günlerde Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) yetkililerini çağırarak ayrıntılı bilgi aldığını belirten Cumhurbaşkanı Gül şunları kaydetti: "Bana verilen bilgilere göre, kimse herhangi bir zorlamaya tabi tutulmuyor. Kimsenin özgürlüğü kısıtlanmıyor.

Özel sektör, ürünlerini aynı şekilde sunmaya devam edecek. Kamu da, kendi sorumluluğu gereği, alternatif bir ürün sunacak. Benim görüşüm, temelde hiç bir özgürlük kısıtlaması olmamalı. İsteyen herkes internette özgürce dolaşabilmeli. Öte yandan, unutmayalım ki, internet fırtınalı bir okyanus. Gemisini korumak isteyenlere de güvenli limanlar sunulabilmeli."

"TRT'DEKİ KLASİK WESTERN'LERDEN BÜYÜK KEYİF ALIYORUM"

Gül ayrıca sözleşmeli öğretmenlerin yaşadığı sıkıntılara da değinerek, "Sözleşmeli öğretmenlerimizin ve sağlık personelimizin durumu. Ciddi sıkıntıları olduğunu kabul ediyorum.Ama siz de biliyorsunuz ki bu, çok farklı boyutları olan bir konu. Hükümete gerekli hatırlatmalarda bulundum, bulunmaya devam edeceğim" dedi.

Twitter'daki takipçilerinin izlediği filmleri merak ettiklerini belirten Gül, "Vizyon filmleri tabii ki izliyorum ama sinema vizyon filmlerden ibaret değil. Mesela pazar sabahları TRT'de yayınlanan klasik Western'lerden büyük keyif alıyorum ve vaktim olduğunda izliyorum" diye konuştu.

"TRAFİĞİ KAPATMAMAYA ÖZEL ÖNEM VERİYORUM"

Gül, son olarak gerek Ankara'da gerekse İstanbul'da konvoyuyla geçiş güzargahındaki trafiği aksattığı yönündeki eleştirilere de açıklık getirdi. Gül şunları kaydetti: "Veda etmeden son bir not: İstanbul'da da Ankara'da da trafiği kapatmamaya özel önem veriyorum, helikopteri ya da deniz yolunu kullanıyorum. Beşiktaş'ta dün meydana gelen trafik tıkanıklığı bizimle alakalı olmamalı; zira Tarabya'dan Dolmabahçe'ye de deniz yolu ile gidip geldim."

Bu haber toplam 986 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ