19 Nisan 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gurbetçilerimiz Ticarette de Aktifler
31 Mayıs 2011 Salı 15:18

Gurbetçilerimiz Ticarette' de Aktifler

Yıllar evvel Kılbasan’dan gelerek, Hollanda’ya yerleşen hemşerimiz Zekeriya Arslan, yeni açmış olduğu işyeriyle ticarete atıldı.

Vlaardingen kentinde, birkaç dönemdir belediye meclis üyeliği de yapan hemşerimiz Zekeriya Arslan, çoğunluğunu Kılbasanlı gençlerin oluşturduğu Mozaiek Futbol Kulübü’nün de kurucularından olup, halen başkanlığını sürdürüyor.

Zekeriya Arslan, Schiedam kentindeki Parklaan caddesi üzerinde, ‘Kuru Temizleme, Seyahat Bürosu, Mali Danışmanlık’ branşlarında hizmet vermek üzere işyeri açtı. Aynı çatı altında değişik branşlarda vatandaşlarımıza hizmet verecek olan Arslan Seyahat Bürosu ve Kuru Temizleme şirketi, bu alanda büyük bir açığı kapatmayı hedefliyor.kilbasan-1.jpg

Açılış dolayısıyla Vlaardingen Belediye Başkan Yardımcısı Hans Versluys, bazı sivil toplum kuruluş temsilcileri, Hollanda’da yaşayan Kılbasanlı vatandaşlarımız, meclis üyeleri, belediye görevlileri ile davetliler katıldı.

Haftanın 6 günü hizmet vermek amacıyla bu işyerini kurduklarını belirten Zekeriya Arslan, Schiedam kentinde yaşayan başta Türk toplumu olmak üzere diğer milletten insanlara da hizmet vermek istediklerini belirtti. Özellikle yaz mevsiminin gelmesinden dolayı, yaz tatiline gitmeyi planlayan vatandaşlarımıza yardımcı olmak istediklerini sözlerine ekledi.

150 m2 alan üzerine kurulan işyerinin açılış kurdelesi kesildikten sonra gelen konuklara ikramda bulunuldu.

kilbasan-2.jpg

kilbasan-3.jpg

kilbasan-4.jpg

kilbasan-5.jpg

kilbasan-7.jpg

kilbasan-8.jpg

 


 

Bu haber toplam 3350 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ