21 Nisan 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hanımlar Lokali Tam Bir Kültür Merkezine Dönüştü
25 Temmuz 2011 Pazartesi 19:20

Hanımlar Lokali Tam Bir Kültür Merkezine Dönüştü

Karaman Belediyesi’nin hanımlara yönelik kurduğu Mümine Hatun Hanımlar Lokali Tam Bir Kültür Merkezine Dönüştü.

Karaman Belediyesi’nin hanımlara yönelik kurduğu Mümine Hatun Hanımlar Lokali, yapılan yeni düzenlemelerle birçok alanda faaliyet gösterecek ve tüm Karamanlı hanımlar bu sosyal hizmetlerden faydalanabilecek.

23 Nisan 2010 tarihinde hizmete giren ve o günden beri sadece sportif faaliyetlerin gerçekleştirilebildiği Lokalde, Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu’nun talimatıyla diğer katların restorasyonu yapılarak daha fazla alanda sosyal hizmet verilmesi sağlandı.

Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, çalışmaları tamamlanan Mümine Hatun Hanımlar Lokali’nde bugün basın mensupları ile bir araya gelerek hizmet binasını gezdi, yapılacak faaliyetlerle ilgili bilgi verdi.

Karaman’a hanımların boş zamanlarını sosyal aktivitelerle geçirebilecekleri güzel bir mekan kazandırdıklarını söyleyen Başkan Uğurlu: “Hanımlarımız bizim için çok önemli, bu bağlamda Belediyemizin hanımlara yönelik çalışmaları devam ediyor. Daha önceleri spor salonu ve lokal olarak hizmete başlayan Mümine Hatun Hanımlar Lokali, üst katlardaki tadilatların tamamlanıp uygun hale getirilmesinden sonra artık pek çok alanda hizmet verecek.

Bilgisayar, Yabancı Dil, Ebru, Resim, El İşi, Müzik, Halk Oyunları, Hamile Egzersizi gibi ihtiyaç duyacakları kurslar ve onları toplumun daha güçlü bireyleri olmalarını sağlamaya yönelik farklı konularda eğitim programları ve seminerler düzenlenecek. On kişiden üçyüz kişiye kadar her türlü toplantının yapılabileceği salonlarımız da dizayn edilerek hazır hale getirilmiştir” dedi.

Bu tesisin Karaman da yaşayan öğrenci, ev hanımı ve çalışan bayanlar arasında sosyal iletişime de katkı sağlayacağını vurgulayan Başkan Uğurlu: “Buraya gelen hanımlarımızın kendi aralarındaki komşuluk kültürü gelişecek, yaşadıkları problemlere karşı çözüm yolları aranacak ve sportif faaliyetlerle iş ve ev ortamından uzaklaşıp sosyal hayata katılmaları sağlanacak. El becerilerini geliştirerek ürettikleri ürünleri şehrimizin bazı yerlerine kuracağımız küçük pazarlarda satarak maddi gelir elde edebilecekler.

Yakın zamanda buna benzer lokalleri kent merkezine uzak mahallelerimize kurarak oralarda yaşayan hanımlarımızın da faydalanmasını amaçlıyoruz.

Örnek bir tesis olduğunu düşündüğümüz bu Lokalin hanımlarımıza ve Karaman’a hayırlı olmasını diliyor, buranın kurulmasında ve düzenlenmesinde bana yardımcı olan personele, Başkan Yardımcımız Hacı Osman Ünüvar ve sevgili eşim Hilal Hanıma da teşekkür ediyorum” dedi.

lokal-1.jpg

lokal-2.jpg

lokal-3.jpg

lokal-4.jpg

lokal-5.jpg

Bu haber toplam 1291 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ