21 Nisan 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Has Parti de Seçim Beyanını Açıkladı
19 Nisan 2011 Salı 01:01

Has Parti de Seçim Beyanını Açıkladı

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, 12 Haziran için partisinin seçim beyannamesini açıkladı

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, iktidara gelmeleri halinde, "zorunlu askerliği 3 aya indirecekleri, vatandaşların kanun teklifi vermesini sağlayacakları, Kuran kurslarındaki yaş sınırını kaldıracakları, 'din dersi'ni seçmeli, din kültürü dersini ise müfredatı değiştirilerek zorunlu ders yapacakları, Türkiye'ye nükleer santral kurmayacakları" vaatlerinde bulundu.

Kurtulmuş, Anadolu Gösteri Merkezi'nde düzenlenen toplantıda, HAS Parti'nin seçim beyannamesini açıkladı, partisinin milletvekili adaylarını tanıttı. Kurtulmuş, partisinin 81 ilde 550 milletvekili adayı ile seçime gireceğini belirterek, milletvekili adaylarından bazılarının 2 ay sonra TBMM'de olacaklarına inandıklarını dile getirdi.

Partisinin "Güneş Doğuyor Devran Dönecek" başlıklı seçim beyannamesini açıklayan Kurtulmuş, Türkiye'deki siyaset anlayışını değiştireceklerini, çatışma, kutuplaşma yerine bütünleşme siyaseti yapacaklarını belirtti.

İktidara geldiklerinde Anayasayı halkın yapmasını sağlayacak Anayasa Meclisi oluşturacaklarını, böylece tüm Türkiye halkını temsil eden bir Anayasa yapılacağını ifade eden Kurtulmuş, halkın devleti denetlemesini sağlamak için halk tarafından seçilen Denetim Meclisi kuracaklarını kaydetti.

ÇÖPE ATILAN DEMOKRASİ

Seçim barajını da kaldıracaklarını söyleyen Kurtulmuş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Genel Kurulunda yaptığı konuşmayı eleştirdi. Numan Kurtulmuş, "Sayın Başbakan AKPM'yi herhalde AK Parti Parti Meclisi zannetti, o nedenle o sözleri söyledi. Buradan soruyorum, her seçimde ortalama dört vatandaştan birinin oyunu çöpe atmak nasıl bir demokrasi anlayışıdır. Aslolan yüzde 10 barajının arkasına saklanmak değil, milletin gönlünde yer etmektir" diye konuştu.

İktidara gelmeleri halinde, siyasi partiler ve seçim yasalarında değişiklik yaparak, parti genel başkanlarını sadece delegelerin değil tüm parti üyelerinin seçmesini sağlayacaklarını, milletvekili adaylarını da halkın seçmesine olanak tanıyacaklarını anlatan Kurtulmuş, TBMM İçtüzüğünü değiştirerek, milletvekillerinin özgür ve etkin olarak çalışmasını ve vatandaşların kanun teklifi vermesini sağlayacaklarını bildirdi.

Kurtulmuş, saydam ve hesap veren bir kamu yönetimini hayata geçireceklerini, devlet bakanlıklarının sayısını azaltacaklarını, jandarmanın yerini 'kırsal polis'in alacağını belirtti. Uzmanlaşmış ve modern teknolojiye sahip bir orduya ihtiyaç bulunduğunu söyleyen Kurtulmuş, zorunlu askerliği 3 aya indireceklerini ifade etti.

Bu haber toplam 752 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ