25 Mart 2019 Pazartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Has Parti İl Başkanı Abidin Çağlayanın Kandil Mesajı;
26 Ağustos 2011 Cuma 14:54

Has Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan'ın Kandil Mesajı;

Has Parti Karaman İl Başkanı Av. Abidin ÇAĞLAYAN, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı;

KADİR GECESİNE ULAŞMANIN KIYMETİNİ BİLELİM!

Has Parti Karaman İl Başkanı Av. Abidin ÇAĞLAYAN, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı. Çağlayan mesajında, “Bin yıldır kardeş olarak yaşayan insanımızı birbirine düşman haline getirmeye çalışan terör siyasetine karşı uyanık olmak zorundayız. Kadir gecesinin bu manevi havasında bütün herkesi kardeşliğimizi yeniden hatırlamaya davet ediyorum” dedi.

Has Parti Karaman İl Başkanı Av. Abidin ÇAĞLAYAN, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kadir Gecesi`nin ülkemize İslam âlemine ve tüm insanlığa barış getirmesini dileyen Çağlayan, bugün Kadir Gecesi ve bütün insanlık için hayat ve hidayet rehberi olan Kur`an-ı Kerim bu gecede nazil olmaya başladı. Rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı mübarek Ramazanın son günlerine yaklaşırken bu manevi atmosferi "bin aydan daha hayırlı yapan" Kadir gecesine ulaşmanın kıymetini bilelim" dedi.

Kadir Gecesi`nin önemine işaret eden Çağlayan, "İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen Kur’an’ın ışığında insanlık yeni bir döneme başladı. Barış, sevgi ve huzur içinde bir dünya için nefretleri sevgiye, öfkeleri kardeşliğe dönüştüren Kur’an’ın rehberliğinde hak, adalet, özgürlük, barış, huzur gibi değerler O`nunla anlam buldu. Ortaçağ’ın karanlığında yolunu arayan zulmün ve cehaletin pençesindeki insanlık için kurtuluş müjdecisi oldu.

Kirli oyunlarla kardeşliğimizin bozulmaya çalışıldığı, işsizlik, yoksulluk ve açlığın insanımızı pençesi altına aldığı, ahlaki ve manevi tahribatın had safhaya çıktığı bu dönemde Cenab-ı Hakk bizleri bu mübarek gecenin feyiz ve bereketinden mahrum bırakmasın. Özellikle son günlerde iyice tırmanan ve Ramazan ayının manevi atmosferine yakışmayan terör saldırılarını bu vesile bir kez daha kınıyorum. Bin yıldır kardeş olarak yaşayan milletimizi birbirine düşman haline getirmeye çalışan terör siyasetine karşı uyanık olmak zorundayız. Kadir gecesinin bu manevi havasında bütün herkesi kardeşliğimizi yeniden hatırlamaya davet ediyorum.

Böyle bir dönemde bizi biz yapan değerlerimizi güçlendirmeye her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğu açıktır. Bu oyunları boşa çıkarmanın en güzel yolu daha fazla yardımlaşmak ve daha sıkı kucaklaşmaktır. Bu müstesna gecede hep birlikte ülkemiz için, İslam âlemi için, bütün insanlık için barış ve huzur dileyelim. Allah bu gecenin hatırına bizlere birlik ve beraberliğimizi koruma, dirlik ve esenliğimizi gerçekleştirme gücü versin.

Çağlayan, mesajında Aziz milletimizin, Karaman’ımızın ve tüm İslam âleminin Kadir gecesini kutluyor, bu mübarek gecenin hayırlara vesile olmasını diliyor, kardeşliğimizi pekiştirmesini temenni ediyorum." Dedi.


 

Bu haber toplam 1073 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ