21 Nisan 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HEPAR, Karamanda Seçim Turlarına Başladı
01 Mayıs 2011 Pazar 11:54

HEPAR, Karaman'da Seçim Turlarına Başladı

Kazımkarabekir ve Yollarbaşı Beldesine giden HEPAR İl Teşkilatı ve Milletvekili adayları Yücel Altun ve Saniye Kangooğlu vatandaşlarla bir araya geldiler.

Partisinin seçim bildirgesi hakkında bilgi veren Yücel Altun; “Parolamız Siyasi ve Ekonomik bağımsızlık,vatandaş kendisini bunaltan her şeyden kurtarılacaktır.Halk kemer sıkmanın sonu gelmediği için her geçen gün daha da yoksullaşmaktadır.

Türkiye nüfusunun yaklaşık % 33’ü geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlamakta iken ,kendi besici ve çiftçisini yılda 52 milyar Euro ile destekleyen Avrupa birliği Türkiye’de Tarım ve Havyancılığın ekonomideki oranın % 6 ‘ya indirilmesini istemektedir. AB istedi diye tarımsal destek kaldırılmış ürünlerimize kota konulurken,gümrük kapıları yabancılara ardına kadar açılmıştır.Bu yeniden kapitülasyonların kabulü demektir.

Son iki yılda hibrit tohuma verdiğimiz para 860 milyon doları bulmuştur.Avrupa Birliği’nin çiftçi ve besiciye desteği bir inek için günlük 2.5 Euro ‘dur.Buda yetmemekte,Avrupa Birliğinden ihraç edilen her büyük baş hayvan için de ihracatçıya 1000-1300 Euro destek verilmektedir.

Türkiye’de ekonomi duvara toslamıştır.Bizim ineklerimizi başkası sağmaktadır. Avrupalı besiciler Türkiye pazarında daha derine girmek istiyorlar.Kendilerine Türk ortak buldular.Yakında koyun etini 6 liraya,büyükbaş hayvan etini de 10 liraya satacaklar.Zaten ölmek üzere olan hayvancılığı böylece mezara defnedecekler.”dedi.

Saniye Kangooğlu ise partisinin sağlık konusunda ki yapacağı çalışmalar hakkında bilgiler vererek; “Koruyucu ve temel sağlık hizmetleri kolay ulaşılabilir,uygulanabilir,hasta haklarına sayğılı ve tatmin edici bir şekilde sunulacaktır.Sağlık ta kaynak savurganlığına son verilecektir,Hasta ile hekim arasında ki para ilişkisine son verilecektir.

Tam gün çalışma’’esasına göre çalıştırılacak olan hekimlerin insanca yaşayabileceği,gördükleri eğitimin ve sosyal statülerinin gerektirdiği yaşam düzeyinde bir ücret almaları mutlaka sağlanacaktır.Gerçek ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar,sigorta primleri düzenli bir şekilde devlet tarafından ödenmek suretiyle genel sağlık sigortası kapsamına alınacaktır.”dedi.

İl Başkanı Veysel Çetinkaya’da vatandaşlara; “Sakın ‘’Oylar Bölünmesin’’ laflarına inanmayın. Bu söz ,siyasi rakiplerinden korkan ve onları durdurmaya çalışanların sarıldığı bir sözdür.Sen doğru gördüğüne değil de güçlü gördüğüne gidersen,seni doğru olmayan güçlüler yönetecektir.

Vatandaşlarımızın bir lokma yiyecek uğruna, yaşamlarını tüketmeden,insan onuruna yakışır bir şekilde yaşamaları için bu sefer tercih Hak ve Eşitlik Partisi olmalı.”dedi.

Bu haber toplam 1625 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ