22 Mart 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hepar Karaman Adayı Altun En İyi Politika İnsanlara Meslek Öğretmektir
28 Mayıs 2011 Cumartesi 16:23

Hepar Karaman Adayı Altun "En İyi Politika İnsanlara Meslek Öğretmektir"

HEPAR Milletvekil Adayı Yücel ALTUN ve il teşkilatı yeni sanayi bölgesinde yapmış olduğu seçim çalışması esnasında sanayi esnafın sıkıntıları dinleledi.

Partisinin seçim bildirgesindeki konular hakkında bilgi veren ALTUN: Milletvekili, üst bürokrat ve memur dokunulmazlığı derhal kaldırılacak. Herkes vatandaş gibi adalet önüne çıkıp hesap
verecekler.

Halkın aç gezdiği bu memlekette halkın parası olan hazineden, partiler, çarçur etsin diye onlara yardım yapmak akıl dışıdır, kaldırılacaktır. Kanun çıkararak partilere verilen para haramdır.
Yolsuzluk suçlarında zamanaşımını kaldıracak ve yolsuzluk ihtisas mahkemelerinde hepsini yargılayacağız. Hepsinin servetlerine el konularak satılacak, paralar halkın hazinesine irad edilecektir.hepar-karaman-yucel-altun-1.jpg

Bütün keyfi harcamalara, saltanatlıklara, ayrıcalıklara, lüks yaşama, kamu ve mali yönetimlerde son verilecektir. Yağma sofrası ortadan kaldırılacaktır. Paraya muhtaç olan insanların manevi ve ahlaki değerlerinden taviz vererek bozulmalarına müsaade etmeyeceğiz.

Bütçenin kullanımında, tek lira dahi üretim ve istihdama ayrılacak, işsizlik ve yoksulluk utancından insanlarımız ve çocuklarımız kurtarılacaktır. Devletin hiçbir konu ve meselesi halkımızın ekonomik gücünü arttırmanın önüne geçemeyecektir.

Asgari ücretten vergi kaldırılacak ve asgari ücretin 1.000 liraya yükseltilmesi için bütün imkanlar kullanılacaktır. Sosyal devlet esastır. Vatandaşa harcanacak para devletin zararı değil, insanlığıdır.
2 milyona yakın esnaf Bağ-Kur primlerini ödeyememektedir. Bir,iki ay prim ödeyemeyen esnaf sağlık sisteminden yararlanamamaktadır. Eksik olan para icra yolu ve faizle geri alındığı için umudunu yitiren pek çok esnaf dükkanlarını kapatmak zorunda kalmışlardır.

Vergi sistemi gelire, servete, kazanç seviyesine göre adil ve dürüst bir şekle sokulacak, kayıt dışı ekonomi düzeni yıkılacak ve vergi sisteminin içine alınacaktır.hepar-karaman-yucel-altun-2.jpg

Esnaf dan vergi yükü kaldırılacak,faizsiz desteklerle rekabet gücünün arttırılması sağlanacaktır.
En iyi sosyal politika insanlara iş vermek ve onları meslek sahibi yapmaktır. Ülkedeki yetişmiş insan,kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak için; tüm eğitim ve öğretimin müfredat, konu ve kapsamları akılcı, çağdaş sistemlere uygun şekilde değiştirilecektir. Nazariyatçı değil, hayata hazır, pratik ve üretime hemen katılabilecek insanlar yetiştirilecektir. Liselerin % 75'i de sanat liseleri haline getirilecektir. Bu ülkede kimse aç yatmayacak, kimse işsiz kalmayacak, parasızlıktan okula gidemeyen çocuk olmayacak, kimse çöplüklerde debelenmeyecek, dilenci ise asla görülmeyecektir. Sosyal güvenlik sistemi içine alınmayan (parası olsun olmasın) kalmayacaktır. Türk Ulusunun yardımseverlik duyguları, devletin geliriyle birleştirilerek bu utanç aşılacaktır.

Politika, insanların yaşam mücadelelerini dünyada var olabilmek için sürdürme sanatıdır. Sonuçta tüm mücadele temelde nüfusunu besleyecek yeterli toprağa sahip olmak ve elde etmek için yapılır. Mücadele budur. Halkın gücü silah stoklarından çok daha üstündür. Halkın kararlılığı, azmi ve inancının tam olduğu yerde hiç bir şey kaybedilmez. “Sakın oylar bölünmesin” lafı siyasi rakiplerinden korkan ve onları durdurmaya çalışanların sarıldığı bir sözdür ve
yosun bağlamıştır. Aldanmayın…

Bize dört yıllık bir süre ver, sonra da bizi değerlendir ve yargıla. Biz senden başkası değiliz…
Ülkemizin size ihtiyacı var, bize katılın.Kartalın pençesi halkın güvencesi olacaktır.”dedi

Bu haber toplam 1828 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ