24 Mart 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HEPAR karaman Adaylarından Gençlik Bayramı Mesajları
20 Mayıs 2011 Cuma 02:47

HEPAR karaman Adaylarından Gençlik Bayramı Mesajları

HEPAR Karaman adaylarından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Hak ve Eşitlik Partisi Milletvekil adayları Yücel ALTUN ve Saniye KANGOOĞLU, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayınladılar.

Altun, mesajında, "19 Mayıs 1919 Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ile büyük Türk Milletinin şaha kalkışının 91’inci yılını şerefle, şanla, gururla kutluyoruz. Bütün umutların tükenmeye yüz tuttuğu bir dönemde, Mustafa Kemal Atatürk’ün ’Ya İstiklal! Ya ölüm’ diyerek, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizi başlattığı o muhteşem tarih 19 Mayıs 1919’dur. Mustafa Kemal’in Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu’da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 91’inci yıldönümü.

Türk Milletinin kendi makus talihini tersine döndürmeye başladığı, esarete hayır dediği, kutsal vatan topraklarımızın ilelebet işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırdığı ve ilerde mazlum milletlere örnek olacak büyük mücadelenin başlangıcı 19 Mayıs 1919’dur.

Büyük Önderin ’En Büyük Eserim’ diye nitelendirdiği Cumhuriyetimizi emanet ettiği sevgili gençler 19 Mayıs; Milletimizin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır.

19 Mayıs, sadece Türk milli kurtuluş hareketinin başlangıcı değil, yeni Türk devletinin de çağdaş değerlerle milletler ailesi içerisinde yerini almasının adıdır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün söylemlerini hatırlatan Altun; "Sizler yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar diyor Atatürk. Ne kadar övünsek azdır. Ancak bize bırakılan, şehitlerimizin kanı ile sulanmış bu aziz vatan toprağını, gelecek nesillere güvenli ve gelişmiş bir ülke olarak bırakmak da boynumuzun borcudur. Bu da hepimizin çok çalışması ile mümkün olabilir.

Çok yakın bir gelecekte ülkeyi sizler yöneteceksiniz. Türkiye Cumhuriyetini Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine sizler taşıyacaksınız. Ay yıldızlı bayrağımızın altında sevgi, saygı, hoşgörü, birlik ve bütünlük içinde yaşamak, laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatmak en büyük hedefiniz olmalıdır. Hiçbir şey sizleri bu hedeften alıkoymamalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle ;Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yad ederken; tüm Türk halkının 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutlarım.

HEPAR 2,Sıra Adayı Saniye KANGOOĞLU ise mesajında;
19 Mayıs, Atatürk'ün Samsuna çıkması ile büyük bir mücadelenin fitilinin ateşlendiği çok özel bir gündür. Bu günün gençleri, yarınların büyükleri olacaklardır. Atalarımız büyük bir özveri ile çalışarak bu vatanı bizlere miras bırakmışlardır. Gençlerimizin bunun idraki içinde olup, çok çalışarak bu mirasa sahip çıkacaklarından şüphemiz yoktur.

Birlik ve beraberlik içinde, fitne ve fesat yayan şer odaklara fırsat vermeden daha fazla kenetlenerek Ülkemizin ve Milletimizin bölünmez bütünlüğünü sağlamak her Türk vatandaşının görevidir. Geçmişte Atalarımızın bu vatanı bize ne gibi şartlarda yaşayarak miras bıraktığını iyi bilmeli ve Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatmanın, sonsuza kadar korumanın ve gelecek nesillere aktarmanın görevimiz olduğunu asla unutmamalıyız.

Böylesine büyük bir görevi üstlenen gençlerimizin bunu layıkıyla yerine getirerek M.Kemal ATATÜRK'ün bizlere miras bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti Devletini çağdaş medeniyet seviyesinin üstüne çıkartacaklarından eminim.

Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu M.Kemal ATATÜRK'ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimiz ile gazilerimizi şükran ve saygı ile anıyor, gençlerimizin bayramını tebrik ediyorum.'' dedi.

Bu haber toplam 1539 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ