19 Nisan 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hızlı Tren İçin Geri Sayım Başladı
04 Temmuz 2011 Pazartesi 13:43

Hızlı Tren İçin Geri Sayım Başladı

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Ankara-Konya Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattını bu ay sonunda, en geç ağustos ayı başında açacaklarını bildirdi

Karaman, Demiryolları Makinistler Derneği (DEMARD) tarafından Dünya Makinistler Günü dolayısıyla Atlıspor Kulübü'nde düzenlenen geceye katıldı. Makinistlerin, demiryolları için gece gündüz demeden var güçleriyle çalıştıklarını belirten Karaman, bu nedenle her şeyin en iyisini hak ettiklerini söyledi. Karaman, ihtiyaçlar doğrultusunda yaptıkları yenilikleri anlattı.

YHT çalışmalarına da değinen Karaman, ''Ankara-Eskişehir'i açtık, diğer projeleri de bitireceğiz. Ankara-Konya YHT hattını bu ay sonunda, en geç ağustos ayı başında açacağız. YHT çalıştıkça demiryollarının ne kadar büyük bir ihtiyaç olduğu daha iyi görünecek'' dedi. Karaman, ayrıca, daha konforlu ve güvenilir seyahat için rayları da yenilediklerini söyledi.

DEMARD Genel Başkanı Nami Aras da dernek hakkında bilgi verdi. TCDD Genel Müdürü Karaman'ın göreve geldiği günden bu yana özellikle YHT projeleriyle ulaştırma sektöründe büyük atılımlar yaptığını dile getiren Aras, demiryolu çalışanlarının sorunlarına yönelik çalışmaları ve kendilerine verdiği destekten ötürü Karaman'a teşekkür etti.

Aras, daha sonra Karaman'a bir teşekkür plaketi verdi.

Karamaninternet.com

Bu haber toplam 6190 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ