19 Nisan 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hızlı Tren Ücreti Netleşiyor
10 Mayıs 2011 Salı 17:19

Hızlı Tren Ücreti Netleşiyor

Hızlı trene yoğun ilgi nedeniyle Konya-Ankara otobüs seferlerinin yok denecek kadar azalacağı belirtildi

Bu ay sonunda Konya-Ankara arasında yolcu taşımaya başlayacak olan hızlı tren ile ilgili ayrıntılar netleşmeye başladı. Konya-Ankara Hızlı Tren Projesi yetkililerinden edinilen bilgiye göre, bu hafta içinde inşası tamamlanan hatta saatte 250 kilometre hız seviyesinde testler sona erecek. Kısa süre içinde projede görev alan İtalyan firmasının mühendis ve teknisyenlerden oluşan teknik ekibinin gözetiminde saatte 300 saat kilometre hız testine başlanacak. Bu üst eşikten yapılan hız testine rağmen, yolcu taşıyan hızlı trenler 250 kilometre hızla seyredecek. Konya-Ankara arası seyahat süresi ise önceden açıklandığı gibi 1 saat 15 dakika olacak.

BU AY ANKARA'YA HIZLI TRENLE GİDİLEBİLECEK

Bu testin de başarıyla tamamlanmasının ardından, bu ay sonu itibariyle Konya-Ankara hızlı tren yolcu taşımamaya fiili olarak başlayacak. Sefere başlayan Eskişehir-Ankara hattında olduğu gibi hızlı trene yoğun ilgi nedeniyle, Konya-Ankara otobüs seferlerinin yok denecek kadar azalacağı öngörülüyor. Otobüs firmaları, genişleyen Konya hinterlandından Aksaray, Nevşehir, Antalya, Mersin gibi turizm potansiyeli yüksek yerlere ve doğu illerine taşıyacak.

HIZLI TREN BİLET ÜCRETİ KAÇ LİRA OLACAK

Konya-Ankara arası hızlı tren ücreti şuan kesin olarak belli değil. Ancak yetkililer, yıl sonuna kadar uygulanacak bilet ücretinin “10 lira” olarak düşünüldüğünü, ancak bunun Yönetim Kurulu'nda kabul edilmesiyle kesinleşeceğini vurguladı. Yıl sonuna kadar promosyon şeklinde 10 lira gibi makul fiyatlardan uygulanacak bilet ücretleri, 2012 başından itibaren yeniden belirlenecek.
 

(memleket.com)

Bu haber toplam 4637 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ