24 Mart 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hollanda daki Karamanlı Hemşerimizin Başarısı
30 Mayıs 2011 Pazartesi 15:48

Hollanda' daki Karamanlı Hemşerimizin Başarısı

Hollanda' daki hemşerimizin seracılık alanındaki başarısı gurur verici.

1997 senesinin Ekim ayında Hollanda’nın Maassluis kentinde kurulan NUNU adlı şirket, her geçen gün genişlemeye devam ediyor.

Sebze ve çiçekçilik alanında üretim yapmak amacıyla hemşerimiz Mustafa Duyar tarafından faaliyete başlayan NuNu BV. adlı şirket, Hollanda’da yaşayan vatandaşlarımızın gururu olmaya devam ediyor.

Biber, patlıcan, çiçek başta olmak üzere salatalık v.s ürünlerin yetiştirildiği alanda, toplam 9 ayrı sera mevcut.

Yıllar önce Çatak köyünden Hollanda’ya gelen, NuNu Sera şirketinin yönetim kurulu başkanı hemşerimiz Mustafa Duyar, disiplinli ve planlı çalışmak, başarının anahtarı olduğunu söyledi.hollanda-1.jpg

İŞİNİ KENDİN TAKİP EDERSEN, BAŞARI KAÇINILMAZ

1983 senesinden itibaren kendisinin de seracılığın her alanında çalıştığını belirten hemşerimiz Mustafa Duyar, “Bir işte muvaffak olmak için öncelikle o işi bizzat kendinizin de yapmanız gerekir. Seracılığın her aşaması sürekli kontrol ister. Gece-gündüz, haftasonu sürekli işinizi takip etmeniz gerekir. 30 yıla yakın tecrübeye sahibim. Şirketimiz bünyesinde ortalama 100 eleman çalışıyor. Gerektiği zaman başka seralara da eleman temin ediyoruz.Çalisanlarin çoğunluğunu kendi vatandaşlarımızın oluşturduğu şirketimizde ayrıca Hollandalı ve Faslı da çalışmaktadır.” dedi.hollanda-2.jpg

BAŞARI, BERABERİNDE ÖDÜLÜ GETİRİYOR

Modern bir yapıda, teknolojinin imkanlarını en iyi şekilde kullandıklarının altını çizen ataklı hemşerimiz Duyar, “Bazı bölümlerimizde, insan gücüne çok fazla ihtiyaç duyulmadan üretim yapıyoruz. Zaman ve elemandan tasarruf yapmak adına böylesi bir sistem kurduk. Şirketimizin 15 yıla varan geçmişinde, en ufak bir sorunu olmamıştır. Bu sebepten dolayıdır ki, başarı grafiğimizin her yıl yükselmesinden örtürü belediye, ticaret odası gibi kurumlardan ‘başarı ödülleri’ aldık. Bu bizim için çok önemlidir.” ifadesini kullandı.

Türkiye’de aynı branşta iş yapmak istediklerini sözlerine ekleyen Mustafa Duyar, konuşmasını şöyle tamamladı: “Buradaki sistemi Antalya’da da kurmak istedik. Fizibilite çalışması yaptık ancak aranan şartlar tahakkuk etmediği için şimdilik tehir ettik. Seracılığı her istediğiniz yerde yapmak olanağınız yok. Bunun için ilk başta nem oranı ve toprak yapısı uygun olan yerler seçilmelidir. Gönül isterki buradaki tertibatı Karaman’a da kuralım ancak bu birden olmuyor.”

hollanda-3.jpg

hollanda-4.jpg

hollanda-5.jpg

hollanda-6.jpg

hollanda-7.jpg

hollanda-8.20110530155839.jpg

hollanda-9.jpg

Bu haber toplam 5093 defa okunmuştur
YORUMLAR
hlnda
mustafa k
Bizim diğer fotolar nerde bilader
01 Haziran 2011 Çarşamba 15:27
tebrik
sami yildirimer
Bu gibi is veren genc arkadaslari tebrik etmek lazim.cunki vatandaslarimiza hem is imkani veriyor,hemde gelecege guzel ornek oluyor.
30 Mayıs 2011 Pazartesi 19:04
ÜYE İŞLEMLERİ