22 Mart 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hollandada helal ete yasak
29 Haziran 2011 Çarşamba 13:16

Hollanda'da 'helal et'e yasak

Parlamentonun alt kanadı Temsilciler Meclisi, şoksuz kesimin yasaklanmasına ilişkin yasa tasarısına 'evet' dedi.

Senato da onay verirse, ülkedeki Müslüman ve Yahudileri zorluklar bekliyor. Hollanda'da parlamentonun alt kanadı ülkedeki Müslümanların tepkisine neden olacak bir karara imza attı.

Temsilciler Meclisi, 30'a karşı 116 oyla İslama uygun hayvan kesimini yasakladı. Yasa, parlamentonun üst kanadı olan Senato'da onaylanırsa yürürlüğe girecek.

UZUN SÜREDİR TARTIŞILIYORDU


Hollanda'da parlamentonun alt kanadı Temsilciler Meclisi, iki sandalyesi bulunan Hayvanlar Partisi'nin (PvdD) sunduğu , Hristiyan orijinli partiler dışındaki meclis çoğunluğunun destek verdiği tasarıya onay verdi. Ülkede uzun süredir tartışmalara neden olan yasa teklifi, Müslümanlar ve Yahudiler için haram olan hayvanların elektrikle veya gazla bayıltılarak kesilmesini mecburi hale getiriyor.

MÜSLÜMAN VE MUSEVİLER HELAL ET İHTİYAÇLARINI YURTDIŞINDAN KARŞILAYABİLİR
Yasa, parlamentonun üst kanadı Senato'da onaylanır ve yürürlüğe girerse, ülkede yaşayan 1 milyondan fazla Müslüman ve 50 bin Museviyi büyük zorluklar bekliyor. Müslüman ve Musevilerin, helal et ihtiyaçlarını ülke dışından karşılama yoluna gidilebileceği belirtiliyor.

Yasa önerisine karşı uzun zamandır mücadele veren her ikidinin mensuplarına ait sivil toplum kuruluşlarıimza kampanyaları başlatırken, konunun uzmanları da siyasi parti temsilcileriyle görüşerek yasanın çıkmasını engellemeye çalışıyorlardı. (ntvmsnbc)
 

Bu haber toplam 942 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ