16 Şubat 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hollandaya Giden KMÜ Heyetinden Haber Gazetesi’ne ziyaret
08 Eylül 2011 Perşembe 15:30

Hollanda'ya Giden KMÜ Heyetinden Haber Gazetesi’ne ziyaret

Üniversitenin çalışmaları hakkında bilgi vermek ve yurtdışından üniversiteye öğrenci kazandırma amacıyla Hollanda’ya gelen KMÜ heyeti, Haber Gazetesi’ne de ziyarette bulundu.

2007 senesinde kurulan Üniversitenin yönetiminde bulunan Prof. Dr. Mehmet Karataş (Rektör Yardımcısı), Prof. Dr. Kemal Esengül (Rektör Yardımcısı) ve Ahmet Tüfekçi (Genel Sekreter)’den oluşan heyet; Hollanda’daki Karamanlı hemşerileriyle bir araya gelip, projeleri hakkında bilgi vermek amacıyla Avrupa’ya geldiklerini belirttiler.

Hollanda’da yaşayan çok sayıda Karamanlı vatandaşlarımıza ulaşmak adına Haber Gazetesi yetkililerinden, yayınlarında yer vermesini isteyen Prof. Dr. Mehmet Karataş, “Hollanda Türk toplumuna yönelik yaptığı yayınlarla örnek olan Haber Gazetesi, üniversitemizde öğrenim görmek isteyen gençlere ulaşmamız adına doğru bir adres.

Bu çerçevede heyet olarak gazeteyi ziyaret ettik. Ekonomi Bakanlığı KOBİ ve Kümelenme Destekleri Dairesinin katkılarıyla gerçekleştirilen tanıtım çerçevesinde Hollanda ve bazı Avrupa ülkelerinde üniversitemizi tanıtıyoruz. Buna göre Hollanda’da lise eğitimi almış her genç üniversitemize kayıt yaptırabilir.

Bunun dışında özel bir şartımız yok. Karaman’da yeterli derecede yurt olanağı mevcuttur. Yıllık 250 TL harç alınıyor. Üniversitemiz 2010 – 2011 eğitim – öğretim yılında 4 fakülte, 2 yüksekokul, 4 meslek yüksekokulu, 2 enstitü ve 4 araştırma merkezinde yaklaşık 7000 öğrenci ve 500 akademik ve idari personeli ile eğitim öğretim hayatını sürdürmektedir.

2011 – 2012 öğretim yılında bu rakamların artmasını bekliyoruz. Bu yıl ortalama 70 yabancı öğrenci üniversitemize kazandırmayı hedefliyoruz. Hollanda’da yaklaşık 50 bin Karamanlı hemşerimizin olması önemli. Hemşerilerimizden ricamız, çocuklarını üniversitemize eğitim için yönlendirsinler.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Haber Gazetesi (www.haber.nl) yetkilileri İbrahim Karaman, Mehmet Ali Topcu ve Nur Öztürk ise bu konuda gereken yardımı yapacaklarını söylediler.

holanda-1.20110908153217.jpg

holanda-2.20110908153231.jpg

holanda-3.jpg

Karamaninternet.com
 

Bu haber toplam 1097 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ