21 Nisan 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hz. Mevlananın Karamandan Konyaya göç etmesi canlandırılacak
30 Nisan 2011 Cumartesi 04:44

Hz. Mevlana'nın Karaman'dan Konya'ya göç etmesi canlandırılacak

Hz. Mevlana'nın Karaman'dan Konya'ya göç etmesi canlandırılacak

Hz. Mevlana’nın 783 yıl önce Karaman'dan Konya'ya göç etmesi, Aktekke Kent Meydanında düzenlenecek programlarla temsili olarak canlandırılacak.

2 Mayıs Pazartesi günü yapılacak olan uğurlama töreni öncesi Aktekke Camii'nde öğle namazına müteakip Mevlid-i Şerif okutulacak. Uğurlama töreninden sonra yine Kent Meydanı'nda sema gösterisi yapılacak. Belediye Başkanı Kamil Uğurlu tüm Karamanlıları bu önemli güne davet ederek,

“Vuslat yıldönümü etkinliklerini bu yıl da Karaman'dan başlatıyoruz. Hz. Mevlana, Konya ile bizim ortak değerimiz. Hz. Mevlana Belh'ten ayrıldıktan sonra Karaman'ı yurt edindi. Bu Karaman'ın değerini gösteren son derece önemli ve tarihi bir hadisedir. Mevlana, Selçuklu Sultanı'nın ısrarıyla 783 yıl önce Konya'ya göç etti. Bu önemli olayın temsili olarak canlandırılmasını geçtiğimiz yıl başlatmıştık. Bu yıl da etkinliklerimiz, Mevlid-i Şerif, uğurlama töreni, sema gösterileri ve tasavvuf musikisi konserleriyle devam edecek. Aktekke Kent Meydanı ve Piri Reis Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan etkinliklere tüm hemşerilerimi davet ediyorum." dedi.

 

Bu haber toplam 1132 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ