16 Şubat 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Bayırın Bayram Mesajı
26 Ağustos 2011 Cuma 14:50

İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Bayır'ın Bayram Mesajı

Karaman İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Bayır'ın Kandil ve Ramazan Bayramı Mesajı;

Ramazan Bayramının mü'minler arasında ayrı bir yeri vardır. Çünkü Ramazan Bayramı, hergün tutulan orucun iftar vaktindeki sevinci gibi, tutulan bir aylık orucun toplu bir iftar sevincini ifade eder. Bir ay gibi uzun bir süreyle, özellikle Ramazan'ın yaz mevsimine denk geldiği sıcak günlerde nefislerine oruç tutturan mü'minler, sabır imtihanını vererek manevi sorumluluktan kurtulmanın sevincini Ramazan Bayramında yaşama imkânına kavuşurlar.

Bayramlar, dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Kardeşliğin doğduğu, Sevgilerin birleştiği günlerimizdendir.

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah C.C. kendisine dua edenleri geri çevirmez. Ramazan Bayramında, yüce Allah C.C. tüm dualarımızı kabul etsin. Dualarımızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar saygılar sunarım.
 

Bu haber toplam 798 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ