26 Mart 2019 Salı
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaçak Çay da Domuz Kanı
21 Haziran 2011 Salı 13:38

Kaçak Çay' da Domuz Kanı

Van'da ele geçirilen kaçak çayda domuz kanı ve sağlığa zararlı bir çok katkı maddesi bulundu.

VAN - Van Jandarma Komutanlığı ekiplerince, Adana, Mersin, Rize, Hakkari ve Van'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda, yasa dışı yollardan yurda getirilen 1473 ton çay ve 40 ton kuru yemiş ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, Van İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, yasa dışı yollarla İran'dan Türkiye'ye getirilen kaçak çayın, buradan batı illerine gönderildiğini belirledi. Bununla ilgili Gürpınar ilçesi Cumhuriyet Savcılığının izni ile teknik ve fiziki takip başlatan ekipler, yaklaşık 6 ay süren çalışma sonucunda, Hakkari ve Van'dan temin edilen kaçak çayların Adana'daki bir çay fabrikasına gönderildiğini, burada yerli çayla harmanlanıp piyasaya sürüldüğünü tespit etti.

Söz konusu şebekeye yönelik, toplam 300 jandarma görevlisinin Adana, Mersin, Rize, Hakkari ve Van'da 52 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda, aralarında polis, jandarma ve adliye çalışanlarının da bulunduğu 7'si kamu görevlisi 32 kişi gözaltına alındı. Operasyonlarda hayvan ahırlarında ve çeşitli depolarda, 1473 ton çay ve 40 ton kuru yemiş ele geçirildi. Yetkililer, yapılan teknik takiplerde çayların araçlarla Adana'ya ulaşımını sağlayan bir kamu görevlisine, şebeke üyelerince doğum gününde lüks marka bir otomobilin hediye edildiğini ve söz konusu otomobile de operasyon kapsamında el konulduğunu belirtti.

Jandarma Komutanlığı ekiplerince daha öncedeki operasyonlarda ele geçirilen ve Gümrük Müdürlüğünce, yediemin depolarında muhafaza edilen çayların da aynı şebeke üyelerince çay fabrikalarına gönderildiğini tespit eden yetkililer, Tarım Bakanlığı laboratuvarlarına gönderilen çay numunelerinde yapılan incelemelerde de domuz kanı ve sağlığa zararlı bir çok katkı maddesi bulunduğunu kaydetti.

Karamaninternet.com

Kaynak:Gazeteport.com

Bu haber toplam 1869 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ