18 Mart 2019 Pazartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman AKP Millet Vekili Mevlüt AKGÜNden Kutlama Mesajı
23 Haziran 2011 Perşembe 13:30

Karaman AKP Millet Vekili Mevlüt AKGÜN'den Kutlama Mesajı

Mevlüt AKGÜN'den Karaman'ın İl Oluşunun 22 Yılı Kutlama Mesajı Yayınladı.

Uzun süre Karamanoğulları Beyliği'ne başkentlik yapan Orta Anadolu'nun tarihi ve şirin kenti, olan ilimiz 1989’da kabul edilen 3578 Sayılı Kanunun dönemin Cumhurbaşkanı tarafından imzalanmasıyla 22 Yıl önce bu kanunun Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmesiyle ülkemizin yetmişinci ili olmuştur.
 

Eski adı Larende olan şehrimiz şimdiki adını Karamanoğlu Beyliği 'nden almıştır. Karaman ilimiz Sevgi ve hoşgörü aşığı Yunus Emre, Ünlü fermanıyla Türkçe'yi resmi dil olarak ilan eden Karamanoğlu Mehmet Bey, Şark Fatihi Kazım Karabekir Paşa ve ünlü şair Bekir Sıtkı Erdoğan gibi çok değerli, ünlü insanlar ve Türk büyükleri yetiştirmiştir.
 

Türkiye'nin tahıl ambarı olma özelliğini sanayileşme yönüne kaydıran Karaman, özellikle gıda alanında sadece Türkiye'nin değil, dünyanın önde gelen merkezlerinden biridir.
8 bin yıllık geçmişiyle Anadolu'nun en eski medeniyetlerine merkez olan Karamanımız, her yıl düzenlenen Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre'yi Anma Törenleri ile kültürel mirasımızı yurt içi ve yurt dışında da tanıtmaya devam etmektedir.
 

Bitirilmiş projeleri tamamlayıcı ve işlerliğini artırıcı stratejiler geliştirerek mevcut potansiyelleri harekete geçirecek yeni projelerin gerçekleştirilmesini amaçlayan çalışmalarımız aralıksız ve yoğun bir şekilde devam edecektir. Eğitimde, sanatta, kültürde ve sanayide etkinliklerimizi daha çok artırarak şehrimize ve ülkemize yeni değerler kazandırmalıyız.
 

Bu duygu ve düşüncelere il oluşumuzun 22. yılı nedeniyle Karamanlı olmaktan duyduğum gurur ve mutlulukla tüm hemşerilerimizin yıldönümünü kutlar, sevgi ve saygılar sunarım.

Karamaninternet.com

Bu haber toplam 1590 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ