16 Şubat 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman Basını Belediye Çalışmalarını Yerinde Gördü.
25 Haziran 2011 Cumartesi 09:40

Karaman Basını Belediye Çalışmalarını Yerinde Gördü.

Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu basın mensupları ile bir araya gelerek çalışmaları yerinde anlattı.

Bugün sabah saat 08.30 da Karaman Belediyesi’ne ait fidanlık da sabah kahvaltısında Başkan Uğurlu’nun davetlisi olarak katılan basın mensupları burada Karaman Belediyesi’nin park ve bahçelerde kullanmak üzere ürettiği bitkileri yerinde incelediler.

Samimi ve neşeli bir ortamda geçen kahvaltıdan sonra üretim fidanlığını gezen basın mensupları tesis hakkındaki takdirlerini gizleyemediler. Geniş bir mekânda modern şartlarda ve pek çok çeşitte yapılan üretim takdir edildi.

Burada basın mensuplarına tesis hakkında bilgiler veren Başkan Uğurlu: “25 bin metrekare alana kurulu Belediye Fidanlığımızda; Aromatik bitkiler, Değişik türde çiçekler, Dişbudak, Sofora, Mahlep, Güney Kandili, At Kestanesi, Meşe ve Toros Sediri gibi fidanlar, Ateş Dikeni, Berberis, Kurtbağrı ve Gül gibi Çalı bitkileri uzman personelimiz tarafından yetiştiriliyor” dedi.

Karaman’da yıldız çiçeği, lale ve lavanta konusunda iddialı olduklarını ve özel bir çalışma yaptıklarını belirten Uğurlu: “Karaman’da özel yıldız çiçeği bahçeleri oluşturacağız. Ayrıca binlerce lavanta fidesini de bu tesislerde yetiştirdik ve tüpledik. Uygun duruma geldiklerinde parklarımızda ve yol orta bölmelerinde yerini alacaktır. Lale konusunda geçen yıl başlattığımız çalışmalar çok verimli oldu. 250 bin adet lale ekmiştik. Bu yıl 400 bin adet yumru elde ettik, seneye bu sayı 500 bine çıkacak. Gelecek yıl onları daha geniş mekânlara ekerek Karaman’ı bir çiçek bahçesine çevireceğiz” dedi.

Daha sonra basın mensupları ile birlikte fidanlığı gezen Başkan Uğurlu, tohumlama ve üretim sahasındaki bitki ve fidanları inceledi, yetkililerden bilgi aldı.

İkinci Köprülü Kavşak Geliyor

Belediye Fidanlığından sonra Konya girişindeki Karamanoğlu Mehmetbey Köprülü Kavşağı’nda yeşillendirme çalışmalarını inceleyen basın mensuplarına ikinci köprülü kavşağın Ereğli kavşağına yapılacağını söyleyen Başkan Uğurlu, projenin tamamlandığını ve önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacağını belirtti. Çalışmanın bir sene içerisinde tamamlanacağını anlatan Başkan Uğurlu kavşakla birlikte Organize Sanayi yolunun da çift yol olarak projenin içerisinde yer aldığını söyledi.

Daha sonra 100 Yıl Caddesi üzerinde bulunan tarihi mezarlık çalışmalarını basın mensupları ile birlikte inceleyen Başkan Uğurlu, bu mezarlığın kötü durumundan kurtarıldığını ancak mevcut halinin de daha da iyileştirilmesi çalışmalarını yürüttüklerini ifade etti. Uğurlu: “Cadde tarafındaki duvarı yenileyip daha ingin hale getiriyoruz. Diğer duvarları da daha dayanıklı ve estetik bir biçime kavuşturacağız. Bu mezarlıktaki taşlar incelendiğinde 200 yılı aşan tarihler görülüyor. Büyük bir değer saklı burada. Bu değeri gün yüzüne çıkarıyoruz.

Ayrıca mezarlık kenarlarındaki boş alanları parka çevirerek yeşillendireceğiz ve vatandaşlarımızın istifadesine sunacağız” dedi.belediye-1.20110625095009.jpgbelediye-2.jpgbelediye-3.jpgbelediye-4.jpgbelediye-5.jpgbelediye-6.jpg

karamaninternet.com

Bu haber toplam 720 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ