21 Nisan 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman Belediye Başkanından İddialara cevap
10 Ağustos 2011 Çarşamba 11:01

Karaman Belediye Başkanından İddialara cevap

Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, eski Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Alanya ve Hacı Mehmet Öztaş'ın kendisine iftira attığını söyledi.

Karaman belediye Başkanı Kamil Uğurlu, yetersizliği yüzünden görevden aldığı 2 başkan yardımcısının saçma sapan iftiraları ve iddiaları üzerine hazırlanan Etik Kurulu raporu, tarafımızdan derhal yargıya intikal ettirilmiştir dedi.

Yetersizdiler Görevden Aldım

Uğurlu AA muhabirine yaptığı açıklamada, son bir kaç gündür şahsını ve Belediyeyi ilgilendiren konularda medya organlarında yapılan haberleri üzüntü ile izlediğini belirtti. Konunun şu anda yargıda olduğunu ve yargı süreci bitince sonucun kamu oyu ile memnuniyetle paylaşılacağını ifade eden başkan Uğurlu, şunları kaydetti: ''Yetersizlikleri nedeniyle görevden alınan iki başkan yardımcısının tamamen karalamaya yönelik iddiaları daha önce de teftişe konu edilmiş ve soruşturmaya gerek olmadığı konusunda karar verilmiştir. Zaten görevden alınan bu başkan yardımcıları Mustafa Alanya ve Hacı Mehmet Öztaş göreve dönebilmek için idari mahkemeye başvurmuşlar ve mahkemeyi kaybetmişlerdi.

Kanuna Aykırı Değil Ama Etik Değil

Son olarak bu kişilerin saçma sapan iftiraları ve iddiaları üzerine hazırlanan Etik Kurulu Raporu, tarafımızdan derhal yargıya intikal ettirilmiştir. Etik Kurulunun incelediği 16 konunun 5 tanesinde kanuna aykırılık olmadığı halde sadece Etik Kuralı İhlali tespit edilmiştir. Konu şu an yargıdadır. Teşekkül edecek sonuç daha sonra kamuoyuyla memnuniyetle paylaşılacaktır.'' dedi

Karamanintrenet.com

Bu haber toplam 1159 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ