18 Mart 2019 Pazartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman Bir Mahalle Kendi Okullarını Yaptırıyor
22 Nisan 2011 Cuma 04:48

Karaman Bir Mahalle Kendi Okullarını Yaptırıyor

Karaman'da Eğitim İlköğretim ve Lise Okulları Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Osmangazi Mahallesi'ne 21 derslikli ilköğretim okulu yaptırıyor.

Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi kapsamında yaptırılacak olan ilköğretim okulunun protokol imza töreni Karaman Valiliği toplantı salonunda yapıldı.

İmza töreninde konuşan Vali Kahraman, devlet vatandaş işbirliğinin bir örneğini daha yaşadıklarını belirterek, hayırsever dernek yöneticilerine teşekkür etti. Dernek Başkanı Ramazan Kepir ise konuşmasında, derneğin amacının eğitime katkıda bulunmak olduğunu söyledi.

Aynı zamanda Osman Gazi Mahallesi Muhtarı da olan Kepir, dernek olarak mahallerine ihtiyaç olan okulu kendilerinin yapacaklarını ifade ederek,"Mahallemiz yeni bir mahalle. Bir çok ihtiyacımız var. En önemli eksiğimiz ise okulumuzun olmaması. Çocuklarımız uzak yerlerdeki okullara gidip geliyorlar. Her şeyi devletten bekleyemeyiz. Bu sebeple dernek olarak kendi okulumuzu mahalle halkının destekleri ve yardımsever vatandaşlarımızın katkılarıyla bitireceğiz dedi.osman-gazi-karaman-okul-1.jpg

Yapılan konuşmaların ardından Vali Süleyman Kahraman, İl Milli Eğitim müdürü Sebahaddin Altu, ile Dernek Başkanı Ramazan Kepir arasında protokolü imzaladı.

Valilik Toplantı Salonu’nda yapılan imza törenine Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, AK Parti Karaman Milletvekilleri Lütfi Elvan ile Mevlüt Akgün ve daire müdürleri katıldı.

Bu haber toplam 1142 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ