24 Mart 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman CHP Millet Vekili Adayı Fikret Ünlü Seçim Gezilerinde
30 Mayıs 2011 Pazartesi 19:11

Karaman CHP Millet Vekili Adayı Fikret Ünlü Seçim Gezilerinde

Hafta sonu seçim çalışmalarına Ermenek,Sarıveliler ve Başyayla ve köylerinde devam eden Chp İl Örgütü miting düzenledi.

Hafta sonu seçim çalışmalarına Ermenek,Sarıveliler ve Başyayla ve köylerinde devam eden Chp İl Örgütü,eski İl Başkanlarımız ve Fikret Ünlü Kazancı ve Sarıveliler de miting düzenledi,bölgede yoğun bir sevgi seli ile karşılanan adayımız yaptığı açıklamada; Her yurttaşın bu ülkenin onurlu bir bireyi olduğunu ve yoksulluğun kader olarak görülmemesi gerektiğini, CHP'nin her yurttaşa aş ve iş götüreceğini söyledi.

Aile sigortasının kaynağıyla ilgili olarak da Ünlü, belediyeler ve sivil toplum kuruluşları hariç devlette 14 kuruluşun sosyal yardım yaptığını, bu kuruluşlarda yüzlerce memurun çalıştığını ve hepsinin de bütçesi olduğunu anlattı.

Aile Sigortası Projesi kapsamında ayda 600 lirayı yoksul hanedeki kadının banka hesabına yatıracaklarını, kadının,işçi, memur veya emekli gibi her ay bankaya giderek parayı çekeceğini, bunu devletten başka kimsenin bilmeyeceğini anlatan Fikret Ünlü, böylece o kadının da kendisine dayatılan yardımı kabullenmek yerine bakkala giderek, istediği ve ihtiyacı olan ürünü alabileceğini belirtti.chp-1.20110530191536.jpg

Fikret Ünlü Türkiye'de önce bir yoksulluk envanteri çıkarılıp, yoksulların belirleneceğini, ondan sonra da o ailelere düzenli yardımlara başlayacaklarını vurgulayarak, devletin ya da belediyenin işçi alımı sırasında yoksul ailelerin bireylerine öncelik tanınacağını da bildirdi.

Yeşil kartın iptal edilmeyeceğini, bu uygulamanın aynen devam edeceğini de aktaran Ünlü, o ailelerin sağlık güvencesinin de yine aile sigortası tarafından sağlanacağını söyledi.

Ünlü, bu projenin hayata geçirilmesinden sonra hakkı olmayanlara ödeme yapıldığının tespiti durumunda, söz konusu rakamın o yanlışı yapan kamu görevlisinin aylığından kesileceğini belirtti.

Fikret Ünlü "Bu ülkede çocukların yatağa aç girmemesi için çaba harcayan bir siyasal anlayışın sahibiyiz. Aile sigortası onun için çok önemli" dedi.

"40 yıllık hasreti halkın iktidarında biz bitireceğiz. 40 yıldır aile sigortası çıkmıyor. Taahhüt etmişsiniz, parlamentodan yasa çıkarmışsınız hiçbir siyasi iktidar buna cesaret edememiş. Çünkü yoksulları kendi arka bahçesi haline getirmek istiyorlar, yoksulları siyasal sömürü alanı haline getirmek istiyorlar. Aile sigortasını getireceğiz. Uluslararası Çalışma Örgütüne 40 yıl önce verdiğimiz sözü yerine getireceğiz."chp-2.20110530191611.jpg

"Yaşlıların, yoksulların, özürlülerin dramını aile sigortası ile bitireceğiz. Topluma güven, huzur ve barış getireceğiz. O açıdan çok önemli bir proje. Bu projeyi halkın, yoksulların desteğiyle hayata geçirmek istiyoruz. Yoksullar oy versin, sahip çıksın istiyoruz. Yoksullar, 'Sosyal devlette artık bizim de sesimiz olmalı. Biz de sandıklarda bizi düşünen siyasi partiye oy vermeliyiz' diyebilmeli. Demokrasi budur. Yoksul ailelerin, gelecek kaygısı taşıyan bütün ailelerin desteğini bekliyoruz."dedi. chp-3.20110530191636.jpg

chp-4.20110530191651.jpg

chp-5.20110530191706.jpg

chp-6.20110530191721.jpg

chp-7.jpg

Bu haber toplam 1492 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ