22 Mart 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman Çocuk Gelişimi Öğrencilerinden Gösteri
11 Haziran 2011 Cumartesi 10:02

Karaman Çocuk Gelişimi Öğrencilerinden Gösteri

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda, Çocuk Gelişimi Bölümünde öğrenim gören öğrenciler, birbirinden keyifli gösteriler sahnelediler.

Üniversitenin Piri Reis Konferans Salonunda yapılan gösterilere, okulun öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Çocuk ve Müzik dersi Öğretim Görevlisi Alper Yusuf Köroğlu’nun yönetiminde gerçekleştirilen programda, Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri, okul öncesi dönemdeki çocukların eğitimine yönelik örnek müzikli drama sunumları gerçekleştirdiler. Bu gösterilerde, Öğretim Görevlisi Özlem Yılmaz’ın Eğitimde Araç Gereç Geliştirme dersi kapsamında yaptırmış olduğu kostümler kullanıldı.

Katılımcıların büyük bir keyif ile izlediği gösterilerde, Çocuk Gelişimi Bölümü normal ve ikinci öğretim öğrencileri, ders kapsamında yaptıkları kostümleri giyerek okul öncesi dönemdeki çocuklara öğretebilecekleri ve uygulatabilecekleri türde gösteriler yaptılar. Öğrencilerin müzik eşliğinde hazırladıkları dramatizasyonlar ve kalografiler, final notu olarak değerlendirildi.

Gösterilerde çiçek, arı, palyaço, mantar, kelebek, dünya çocukları gibi kostümler giyen öğrenciler, hem kendileri eğlendiler, hem de izleyenleri keyifli çocuk şarkıları eşliğinde eğlendirdiler.

Büyük beğeni ile izlenen ve Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri ile öğretim elemanları tarafından aylar süren çalışmalar sonucu oluşturulan gösterilerin, her yıl yapılması planlanıyor. cocuk-1.jpg

cocuk-2.20110611100536.jpg

cocuk-3.20110611100554.jpg

cocuk-4.20110611100628.jpg

cocuk-6.jpg

cocuk-7.jpg

 


 

Bu haber toplam 3823 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ