22 Mart 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman da “Değişim Başlıyor”
28 Mayıs 2011 Cumartesi 17:54

Karaman' da “Değişim Başlıyor”

“Değişim Başlıyor” diyerek yola çıkan Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, yapılan çalışmalarla şehrimizdeki gelişmeyi kısa sürede Karamanlılara hissettirdi.

Yapılması zor görülen Karamanoğlu Mehmetbey Köprülü Kavşağı, Kent Meydanı Projesi, Kapalı Pazar Yeri, Cukurbahçe, Ortaöğretim Kampüsü gibi büyük projeler tek tek hayata geçerken, yenilenen park alanları, halk otobüsleri, çevre düzenlemeleri ve asfaltlama çalışmalarıyla da Karaman altın çağını yaşıyor.

100. Yıl Caddesi, 2. Toki Yolu, Hisar Mahallesi, Kemal Kaynaş Caddesi ve Atatürk Bulvarı’nın asfaltlanmasından sonra çalışmalarını ana caddelere kaydıran Karaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü şehir içi ana güzergah yollarını asfaltlamaya devam ediyor.

Özcan Genç ve Şehit İsa Kiriş Caddesi’nde başlatılan çalışmayla; asfalt ve kaldırımlar tamamen yenilenirken, orta refüj ve kavşakların boyu da düşürülerek yeniden yapılıyor. Ortalama yol genişliği 11 metre olan cadde, 2 kat halinde ve 12 cm kalınlığında sıcak asfalt serimi ile 3 metre daha genişleyerek 14 metreye çıktı. Buradaki çalışmanın bir hafta içerisinde tamamlanacağını söyleyen yetkililer, daha sonra Emekseven Köprüsü, Kazım Karabekir Paşa Caddesi, Leblebiciler Değirmeni, Mut Caddesi, Nizamiye Kavşağı, Kenzi Caddesi, Behçet Kemal Çağlar Caddesi üzerinden Kaleye kadar olan kısmın asfaltlanıp kaldırım ve orta refüj çalışması yapılacağını belirtti.

Bu asfalt sezonunda toplam 1 milyon 33 bin m2 asfaltlama gerçekleştirmeyi hedeflediklerini söyleyen Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu: “Bu sezon hiç durmadan yerine göre sıcak ve soğuk olmak üzere 2 tür asfaltlama gerçekleştireceğiz. Toplamda 100 bin tonun üzerinde asfalt dökülecek. Bu yıl farklı olarak asfalt serim işini yüklenici bir firmaya verdik. Bu sayede cadde ve sokaklarımız daha düzgün ve kaliteli bir asfalta kavuşmuş olacak. 26 mahallemiz ve şehir içi ana güzergah yollarında gerçekleştirilecek asfaltlama çalışması 2011 yılı içerisinde tamamlanacak. Bütün imkânlarımızı zorlayarak bu çalışmayı yapacağız. Bu Karaman için büyük bir proje. Şimdiye kadar bu ölçekte yapılmamış çalışmayı vatandaşımıza hizmet adına gerçekleştirmemiz gerekiyor.” dedi.karaman-1.jpg

karaman-2.jpg

karaman-3.20110528175714.jpg

karaman-4.20110528175736.jpg

karaman-5.jpg

karaman-6.jpg

Bu haber toplam 1135 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ