24 Mart 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman da Göç Müzesi 2012 de Ziyarete Açılacak
23 Temmuz 2011 Cumartesi 09:14

Karaman' da Göç Müzesi 2012' de Ziyarete Açılacak

Hollanda Karamanlılar Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Ay, Ali Yağcı, Hatice Okşan Pınarbaşı ve Gülseren Kuş Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu’yu makamında ziyaret etti.

Karaman Belediyesi ve Hollanda Karamanlılar Vakfı ile birlikte ortaklaşa kurulacak olan Göç Müzesi ile ilgili görüş alışverişinde bulunan vakıf yönetimi, müzenin önümüzdeki Türk Dil Bayramı öncesi ziyarete açılacağını belirtti.

Ziyarette konuşan Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ay: “Geçtiğimiz yıl Sayın Başkanımızla görüşüp Göç Müzesi fikrini tartıştık ve kurulmasının faydalı olacağı kanaatine vardık. Topucak Mahallesi’nde Karamanoğlu beyliği zamanından kalan Yeni Hamamı da Göç Araştırma ve Kültür Merkezi’ne uygun olduğunu düşündük ve hemen çalışmalara başladık. Müzede sergilenecek olan doneleri topladık.

Elimizde oldukça çok doküman var. Konu 28 Temmuz Perşembe günü Belediye Encümeni’ne gelecek ve çıkacak karara göre de fiili çalışmalara başlayacağız. Önümüzdeki yıl Avrupa’ya gidişin 50. yılı. Bu anlamlı yılda Göç Araştırma ve Kültür Merkezi’ni Belediyemiz ile birlikte Karaman’a kazandırmayı amaçlıyoruz” de dedi.muze-1.jpg

muze-2.jpg

muze-3.jpg

muze-4.jpg

muze-5.20110723091728.jpg

Karamaninternet.com

Bu haber toplam 1083 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ