22 Mart 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman Dumlugöze’de Kardelen Hasat Şenlikleri Gerçekleştirildi
04 Temmuz 2011 Pazartesi 18:13

Karaman Dumlugöze’de Kardelen Hasat Şenlikleri Gerçekleştirildi

Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN, Dumlugöze Köyünde gerçekleştirilen Dumlugöze Kardelen Hasat şenliklerine katıldı.

Dumlugöze köyünde vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgi ve sevgiyle karşılanan Vali KAHRAMAN vatandaşların bu ilgi ve sevgisini karşılıksız bırakmayarak vatandaşlarla bir süre sohbet etti ve sıkıntılarını dinledi.

Buradaki programa Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN'ın yanı sıra Karaman Milletvekilleri Lütfi ELVAN, Mevlüt AKGÜN, Sarıveliler Kaymakamı Eyyup ÖZDEMİR, İl Emniyet Müdürü Lütfü SÖNMEZ, , Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri SAMUR, Ermenek Belediye Başkanı Necati AKPINAR ve vatandaşlar katıldı.

Dumlugöze Köyü Kardelen Festivali saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Halk oyunları ekibinin gösterilerinin ardından protokol konuşmalarına geçildi. Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN festivalde yaptığı konuşmada; “ Bir sene aradan sonra sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Geçtiğimiz yıl Dumlugöze köyüne göreve başlamamın hemen akabinde ilk köy gezimi buraya yapmıştım. O gün size bir şey söylemiştim: Biz Karaman’da katılımcı herkesin pay alabileceği bir hizmet standardı koyacağız demiştim. Aradan geçen bir yıllık zaman zarfında şükürler olsun ki bunu başardık. Karamanlıların hep yanında olduk bunun içindir ki Dumlugöze Karaman’ın en uzak köyü olsa da biz buraya hiç uzak değiliz. Bunun içindir ki bugün tekrar aranızdayız.

Karaman'a hep ilkleri yaşattık: Yamaç paraşütü, Türkiye bilardo şampiyonası finalleri, Türkçe olimpiyatları ilk başta aklıma gelenler. Karaman'ımız ekonomik ve sosyal açıdan mesafe almaya devam ediyor. Ve bu koşumuzun hızı daha da artacak. Geçtiğimiz yıl burada iken sizler benden öğretmenlerimizin kalacağı bir lojman istemiştiniz. Ayrıca köyümüzün yolunun asfaltlanmasını istemiştiniz. Bunun her ikisini de başlattık.Yolunuzun ve lojmanınızın ihalesini başlattık.Yol çalışmaları devam ediyor.

Yol bittiğinde artık tozdan kurtulmuş olacaksınız. Lojman ile ilgili maalesef üzücü bir olay yaşadık. Müteahatimiz bir trafik kazasında hayatını kaybetti. ihale yeniden yapılacak ve lojmanınız en kısa zamanda inşallah bitirilecek.Bu köyde yapılanlarla ilgili olarak kaymakamımızdan sürekli olarak bilgi alıyorum. Mahalle içi ve arazi yollarımız açıldı ve açılmaya devam ediyor. Alanya bağlantımızı iyileştirdik. Sulama ile ilgili olarak geçen sene önemli yatırımlar yaptık. Bu senede yapmaya devam edeceğiz.

Kalbimiz sizlerle, mesaimiz sizin için. Sizlerin dua ve destekleri ile daha da güzel şeyler yapmaya devam edeceğiz. Seneye tekrar aranızda bulunmak dileği ile hepinizi Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Mahalli sanatçı Daranlı Mustafa vatandaşlara unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. Mahalli sanatçının konserinin ardından Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN Dumlugöze köyünden ayrıldı.kardelen-1.jpg

kardelen-2.jpg

kardelen-3.jpg

kardelen-4.jpg

kardelen-5.jpg

kardelen-7.jpg

kardelen-8.jpg

kardelen-9.jpg

kardelen-6.jpg

Karamaninternet.com

Bu haber toplam 4184 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ