24 Mart 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman Eğitim-Sen: 1 Mayısta Alanlardayız !
30 Nisan 2011 Cumartesi 03:51

Karaman Eğitim-Sen: 1 Mayıs'ta Alanlardayız !

Eğitim Sen Karaman Şubesi, 1 Mayıs Pazar günü saat 11.30’da Aktekke Kent Meydanında mitinge hazırlanıyor.

Sendika Şube Başkanı Mustafa Bozkurt yaptığı açıklamada; “Eğitim Sen ve KESK olarak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için hazırlıklarımızı tamamladık. Alanlara çıkıyoruz. Bu süreçte yanımızda yer alan dostlarımızla,  öğrenci arkadaşlarımızla, gençlerimizle, siyasi partilerle omuz omuza olmaktan mutlu olduk, umutlandık.

Çünkü: 1 Mayıs, tarihimizdir. Emekçilerin kuracağı ve yaşatacağı bir toplumsal düzen özlemimizdir.1 Mayıs, dil, din, ırk farkı bilmeyen kardeşliğimizdir.

1 Mayıs, bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine yaşayacağımız özgürlüğümüzdür.1 Mayıs, bizi biz yapan dünümüzdür.1 Mayıs, coşkumuzu, mücadelemizi yükselten bugünümüzdür.1 Mayıs, özgür, eşit, kardeşçe bir toplum özlemimizi diri tutan yarınımızdır.1 Mayıs, ödediğimiz bedeller, yitirdiğimiz canlardır; uğradığımız saldırılar, baskılar, işkenceler, katliamlardır. 1 Mayıs, emekçilerin etidir, dişidir, tırnağıdır, canıdır.

Hayatını emeğiyle kazananlar, ülkenin aydınlık ve namuslu insanları…  İşçiler, kamu emekçileri, emekliler, işsizler, çiftçiler, ev kadınları, öğrenciler, dostlar. Bütün karaman halkını emek ve dayanışma gününde şenliğimize bekliyoruz. Bağımsız, özgür, demokratik bir Türkiye istiyoruz. Yaşasın emek ve demokrasi mücadelemiz. Yaşasın KESK. Yaşasın 1 Mayıs.”dedi. 

Bu haber toplam 1023 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ