23 Mart 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman Emniyeti Bayram Öncesi Asayiş ve Trafik Tedbirlerini Aldı
24 Ağustos 2011 Çarşamba 18:06

Karaman Emniyeti Bayram Öncesi Asayiş ve Trafik Tedbirlerini Aldı

Karaman Emniyet Müdürlüğü Ramazan Bayramını vatandaşlarımızın rahat ve huzur içerisinde geçirmesi için gerekli asayiş ve trafik yönünden tedbirlerimiz alınmıştır.

Karaman Emniyet Müdürü Lütfi Sönmez; Toplumsal birliğimizi sağlayan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı Ramazan Bayramını sizlerle beraber kutlamanın mutluluğu içerisindeyim.

Yaşamımızda önemli yeri bulunan bayramlarımız, , milli birlik ve beraberliğimizin korunmasına, huzura, saadete ve millet olarak kendimizi yeniden değerlendirmeye, maddi - manevi değerlerimizi hatırlama ve yaşamaya vesile olan, kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı özel günlerdir.

Bayram öncesi vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu yerler, alışveriş merkezlerinde, muhtemel hırsızlık, dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşlarımızın dikkatli olmalarını, her hangi bir olumsuzluk olduğunda 155 Polis İmdat ve 213 86 41 numaralı telefonlarına bilgi vermelerini,

Bayram da trafik yoğunluğunun artacağı nedeniyle, bazen küçük bir dikkatsizlik sonucu meydana gelen trafik kazalarının aile ve toplum hayatında oluşturduğu yıkımı hepimiz yakından görüyor ve yaşıyoruz. Bayram sevincinin acıya dönüşmemesi için herkesi, trafik kurallarına uymaya, daha dikkatli davranmaya ve üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeye davet ediyorum.

Vatandaşlarımızın rahat ve huzur içerisinde seyahat etmelerini sağlamak, trafik kazalarını asgariye indirmek amacıyla Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Şehir içi Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince bir dizi tedbirler alınmıştır.

Terminallere giriş ve çıkış yapan bütün otobüslerin; takoğrafları, şoförün alkol durumu, araçlarda teknik yönden bir aksaklığın bulunup bulunmadığı, özellikle de aşınmış lastik kullanılıp kullanılmadığı, dış ışık donanımlarının faal olup olmadığına dikkat edilecek, Trafik kontrollerinde sürücü ve yolcuların emniyet kemeri kullanmasına, aşırı hız, hatalı sollama, yakın takip ve şerit ihlali, video kamera radarlı ekip araçları ile hız denetimleri gibi trafik kazalarının oluşumunda büyük rol oynayan kural dışı davranışların denetimlerine ağırlık verilecektir.

Yorgun, uykusuz ve dalgın araç kullandığı tespit edilen sürücüler uyarılarak müsait yerlerde dinlenmeleri sağlanacaktır. Bayram da ağır tonajlı araçlar gerek görülmesi halinde uygun yerlerde kısa süreler ile trafik akımı normale dönünceye kadar bekletilmesi gibi birtakım tedbirler alınmıştır.

Bu vesile ile Sevgili Karamanlı Vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, sağlıklı ve huzurlu bayram geçirmelerini dilerim dedi.

Karamaninternet.com

Bu haber toplam 620 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ