24 Mart 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman Ermenekte Taşeli Kültür Sanat Ve Sıla Festivali Gerçekleştirildi
23 Temmuz 2011 Cumartesi 17:08

Karaman Ermenek'te Taşeli Kültür Sanat Ve Sıla Festivali Gerçekleştirildi

Bu yıl 17.si düzenlenen Ermenek Taşeli Kültür, Sanat ve Sıla Festivali gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen ve bu yıl 17 .si düzenlenen Taşeli Kültür, Sanat ve Sıla Festivaline Vali Vekili Yılmaz ŞİMŞEK, Karaman Milletvekilleri Lütfi ELVAN, Mevlüt AKGÜN, Karaman Belediye Başkanı Dr. Kamil UĞURLU ve eşi Hilal UĞURLU, İlçe Kaymakamları, KMU Rektörü Prof. Dr. Sabri GÖKMEN, İlçe ve Belde Belediye Başkanları ile vatandaşlar katıldı.

Yapılan protokol konuşmalarından sonra Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Ermenek Belediyesi tarafından hazırlanan proje çerçevesinde eski Ermenek Evlerinin dış cephelerinde yapılan restorasyon çalışmaları yerinde görülerek açılışı yapıldı.

Daha sonra ilçenin 1. Ana caddesi üzerine kurulan ve büyük ilgi gören yörenin el sanatlarının, yemeklerinin tanıtıldığı panayır açılışı, Selçuk Ecza Holding tarafından yaptırılan Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezi’nin açılışı, ilçenin hayırsever vatandaşlarından Mehmet ÇAKIR tarafından yaptırılan Sağlık Meslek Lisesi’nin açılışı ile KMÜ Ermenek Meslek Yüksek Okulu yanına yaptırılan öğrenci yurdu ve ilçe esnaflarından bir vatandaşın yaptırdığı zeytinyağı fabrikasının açılışları gerçekleştirildi.

Bu yıl 17. si gerçekleştirilen Taşeli Kültür, Sanat ve Sıla Festivali 22 Temmuz 2011 günü saat 10.30’da Tekke Parkından Festival Yürüyüşü ile başladı. Festival Yürüyüşünün ardından Hükümet alanında düzenlenen program çerçevesinde protokol konuşmaları yapıldı, Ali Rıza Alıçlı Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi tarafından sergilenen halk oyunları ve Mehter takımının gösterileri ile devam etti.

Ermenek’te bir dizi açılışın ardından Başyayla ilçesinde yine Selçuk Ecza Holding tarafından Başyayla Kültür Merkezinin açılışı gerçekleştirildi. Buradaki programın ardından Ermenek ilçesinde Yassıkaya Mevkiinde yöre avcılarının katıldığı atıcılık yarışmaları ile etkinliklere devam edildi. Etkinlikler akşam saatlerinde Ermenek Şehir Stadında Nadide Sultan’ın katılacağı halk konseri ile devam edecek. 23 Temmuz günü ise toplu sünnet şöleni gerçekleştirilecek.

senlik-1.jpg

senlik-2.jpg

senlik-3.jpg

senlik-4.jpg

senlik-5.jpg

senlik-6.jpg

senlik-7.jpg

senlik-8.jpg

senlik-9.jpg

Karamaninternet.com

Bu haber toplam 3106 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ