24 Mart 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman Eski Adliye Yerine Farklı Yapılaşmaya Engel Var
18 Nisan 2011 Pazartesi 23:38

Karaman Eski Adliye Yerine Farklı Yapılaşmaya Engel Var

Uzun yıllar Kaymakamlık, Adliye ve son olarak da Valilik birimlerine hizmet eden, daha sonra da ekonomik ömrü dolduğundan yıkım kararı alınan bina yıkıldı.

kamil-ugurlu-karaman-1.jpgVatandaşların çirkin görünümden dolayı sık sık şikâyetine sebep olan bina yerine Karaman Belediyesi tarafından “Kuğulu Park” yapılacak.

Bölgede otopark ve ticari alan sıkıntısı olduğu ileri sürülerek, alana neden otopark ya da ticari işletme yapılmadığı eleştiri konusu olmakta idi.

Bu konuda Karaman Belediye Başkanı Kâmil UĞURLU bir açıklama yaparak bu bölgede yeşil alan yapımının dışındaki tüm yapılaşmalar için yasal engel bulunduğunu ifade etti.

Başkan Uğurlu açıklamasında: “Karamanımızın gözde mekânlarından olan Eski Vilayet Binasın bulunduğu alana yapacak olduğumuz Kuğulu Parkın altına otopark yapılması ile ilgili istekler gelmekte ve bu konuda eleştiriler yapılmaktadır. Son derece haklı bulduğumuz bu talepleri ne yazık ki gerçekleştirme şansımız yok.

Çünkü, 3194 sayılı İmar yasasının 11. Maddesine gereğince bu alana otopark ya da yer altı çarşısı gibi düzenleme yapılması mümkün değildir. Bu alan Milli Emlak’tan yeşil alan olarak kullanılmak kayıt ve şartı ile devralınmıştır. Aksine yapılaşmalar bu sebeple yasal değildir ve yapılması halinde yargıya intikal ederek engellenir. Yapılacak olan yeşil alan, halkımızın bu bölgede çok büyük bir eksiğini tamamlayacak ve nezih bir mekân olarak Karaman halkına hizmet edecektir” dedi

Bu haber toplam 1583 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ