19 Nisan 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman İçin Alternatif Bir Ürün Şakayık Çiçeği.
31 Ocak 2015 Cumartesi 10:12

Karaman İçin Alternatif Bir Ürün Şakayık Çiçeği.

Karaman'ın Sudurağı Kasabasından olan ve Hollanda'da yaşayan ve çiçekçilikle uğraşan Gürsel ÇAĞLAR deneme olarak Şakayık çiçeği yetiştirmişti.

Karaman'ın Sudurağı Kasabasından olan ve Hollanda'da yaşayan ve çiçekçilikle uğraşan Gürsel ÇAĞLAR isimli vatandaşımız geçen yıl Sudurağı Kasabasında deneme olarak Şakayık çiçeği yetiştirmişti. Girişimcimiz, Hollanda'dan ithal ederek getirdiği Şakayık çiçeği yumrularının dikimini 25 Ocak 2015 Pazar günü, yaklaşık 5 dekar alanda yapmıştır. Önder çiftçimizin Şakayık çiçeği yumrularını ithal etmesinden çiçeklerin ekilmesine kadar her aşaması Valimiz Sayın Murat KOCA tarafından bizzat takip edilmiştir.

Şakayık çiçeği soğuğu seven bir bitki olup ilimizin iklim şartları bu çiçeğin yetiştiriciliği için çok uygundur. Aynı Konya'nın Çumra ilçesinde yetiştirilen lale gibi Şakayık çiçeğinin de Avrupa ülkelerine ihraç edilmesi hedeflenmektedir. Şakayık çiçeğinin ekiliş alanı ve yetiştiricilik yapacak olan çiftçi sayısının artırılması İlimizin bitkisel ürün çeşitliliği açısından büyük önem arz etmektedir.

İlimiz için farklı bir ürün olarak dikkat çeken Şakayık çiçeği yetiştiriciliğini yakından takip ediyor ve destekliyoruz. Bu ürünün İlimiz ve çiftçilerimiz için hayırlı olmasını dileriz.

2.20150131101823.jpg

1.20150131101837.jpg

Bu haber toplam 4909 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ