16 Şubat 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Açıklama
06 Ağustos 2011 Cumartesi 05:13

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Açıklama

Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Sebahaddin Altun yaptığı açıklamada; “ 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu’nun 16’ıncı maddesi ile Milli Eğitim Bakanlığı Okul-Aile Birliği Yönetmeliğinde;

Eğitim kurumlarının amaçlarının gerçekleştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla okul ile aile arasında işbirliği sağlamaya yönelik okullarda okul-aile birliklerinin kurulacağı, okul-aile birliklerinin, okulların eğitim ve öğretim hizmetlerine etkinlik ve verimlilik kazandırmak, okulların ve maddi imkânlardan yoksun öğrencilerin zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak üzere; ayni ve nakdi bağışları kabul edebileceği, ancak öğrenci velilerin hiçbir suretle bağış yapmaya zorlanamayacağı, hükümleri yer almaktadır.

Bir yandan eğitim alanında özellikle son yıllarda yapılan iyileştirmelerde Devlet-vatandaş işbirliğinin en güzel örneği yaşanırken bir yandan da okullarımızda öğrenci kayıt-kabul esnasında ve diplomaların verilmesi sırasında velilerimizin bağış yapmaya zorlandığı yönünde az sayıda da olsa duyumlar alınmaktadır. Okullarımızda, öğrenci kayıtlarının bağış şartına bağlanması ve bağış yapmayanlara diplomalarının verilmemesi kabul edilemez bir durumdur.

İlimiz genelindeki ilk ve orta dereceli okullara yapılan öğrenci kayıtlarından zorla bağış talep edilmesi durumunda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün veliler tarafından mutlaka bilgilendirilmesi gerekmektedir. Konu Sayın Bakanımız Ömer Dinçer tarafından ülke genelinde hassasiyetle takip edilmektedir. Bu konuda ilgililerin hassa olmaları gerekmektedir.”dedi.

Bu haber toplam 1251 defa okunmuştur
YORUMLAR
müdür yardımcısı odasına cagıp veliden 170 tl para istemesi
hamdi taş
toki anadolu lisesinde bir müdür yardımcısın ögrenci velisini odasına cagırıp 170 tl para talep etmiş bulunmaktadır sayın veli bende para yok demesiyle beraberinde :nezaman verirsiniz diye veliden gün istemiş bulunmaktadır velinin de benim cepimde beş kuruş yok demesiyle :ozaman zarf vede pul istemiştir.siz milli egitim müdürü olarak sizden gereginin yapılmasını istiyorum.okullara böyle kişilerin velilerden ögrencinizin durumunu sizlere bildiririm diye ücret talep etmesi bence kınanması gerekir
08 Ağustos 2011 Pazartesi 12:54
ÜYE İŞLEMLERİ