22 Mart 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman Milletvekilimiz Sayın Mevlüt Akgünün Miraç Kandili Mesajı
28 Haziran 2011 Salı 08:58

Karaman Milletvekilimiz Sayın Mevlüt Akgün'ün Miraç Kandili Mesajı

Karaman Milletvekilimiz Sayın Mevlüt Akgün'ün Miraç Kandili Mesajı

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RABBİNİN HUZURUNA KABUL EDİLİŞİNİ TEMSİL EDEN İSRA VE MİRAÇ MUCİZESİ BİZLERE, İNSANIN, İLAHİ RIZAYA VE DESTEĞE ULAŞTIĞINDA AKIL VE İDRAKİ ZORLAYAN DERECEDE NİCE ÜST DERECELERE ULAŞABİLECEĞİNİ GÖSTERDİĞİ GİBİ, MANA ALEMİNDE YÜKSELİP İLAHİ RAHMET VE HUZURA ERİŞMENİN, ÖNCELİKLE GÖNÜL VE RUH TEMİZLİĞİNDEN, AHLAKİ ERDEMLERE YÜKSELİŞTEN, HER ŞEYİN SAHİBİ OLAN YÜCE ALLAH’A BAĞLILIK VE BOYUN EĞMEDEN GEÇTİĞİNİ DE HATIRLATMAKTADIR.

MİRAÇ, GÖKLERE OLDUĞU KADAR, İNSANIN İÇ DÜNYASINA DOĞRU DA YAPMASI GEREKEN BİR YOLCULUKTUR. BU GECEDE FARZ KILINAN VE BİZZAT PEYGAMBERİMİZ TARAFINDAN MÜMİNLERİN MİRACI OLARAK NİTELENEN NAMAZ DA, İÇ DÜNYAMIZDAKİ YÜKSELİŞİ VE ARINMAYI İFADE EDER. NAMAZDA SADECE BEDENİ İLE DEĞİL ÖZÜYLE, GÖNLÜYLE, DUYGU VE DÜŞÜNCESİYLE ALLAH’A YÖNELEN VE RABBİ İLE BAŞ BAŞA KALMANIN MUTLULUĞUNU YAKALAYAN MÜ’MİN, DAİMA O’NUN GÖZETİMİ VE DESTEĞİ ALTINDA OLDUĞUNU HATIRINDAN HİÇ ÇIKARMAZ, BU BİLİNÇLE HAYAT ÇİZGİSİNİ ANLAMLI KILAR.

BU DUYGU VE DÜŞÜNCELERLE, TÜM HEMŞERİLERİMİN MİRAÇ KANDİLİNİ TEBRİK EDİYOR, BU KANDİLİN İSLÂM ÂLEMİNİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNE, İNSANLIĞIN BARIŞ, HUZUR VE HİDAYETİNE VESİLE OLMASINI, ACI VE GÖZ YAŞININ, ŞİDDET, TERÖR VE UMUTSUZLUĞUN YERİNİ KALICI BİR HUZUR VE BARIŞIN ALMASINI CENAB-I HAK’TAN NİYAZ EDİYORUM.

Karamaninternet.com

Bu haber toplam 545 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ